Legalne zakłady bukmacherskie na hokej

Unia Oświęcim zapisała piękną kartę w historii polskiego hokeja i zyskała sobie dzięki temu wielu wiernych fanów. Niestety, na razie kibice nie mogą na żywo wspierać hokeistów Unii w walce o ligowe punkty. Pozostają im transmisje oraz… typowanie wyników meczów Unii w PLH. Warto wiedzieć, jak robić to w sposób legalny.

Na wstępie błyskawiczny skrót historyczny. Hokejowy KS Unia Oświęcim został założony w 1957 r. jako jedna z sekcji tego klubu i działał pod tą nazwą do 1999 r. Do II ligi awansował po raz pierwszy w 1967 r. Trzy lata później cieszył się z awansu do I ligi. Przez siedemnaście lat, od 1991 do 2008 roku, nieprzerwanie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Unia Oświęcim jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów hokejowych (zobacz nasze statystyki). Ma na koncie osiem mistrzostw Polski, osiem srebrnych medali i dwa brązowe. Trzy razy Unia występowała w finale hokejowego Pucharu Polski – trofeum udało się jej wywalczyć dwukrotnie. Zespół z Oświęcimia rozegrał także 51 spotkań w europejskich pucharach, z czego wygrał 18. W sezonie 1992/1993 Unia występowała w turnieju finałowym Pucharu Europy. Ma za sobą także mecze w ramach Pucharu Federacji i Pucharu Kontynentalnego.

Wszystkie te sukcesy sprawiają, że Unia ma wielu oddanych kibiców, nie tylko w Oświęcimiu, ale w całej Polsce.

Jak legalnie typować wyniki meczów Unii Oświęcim?

Z powodu sytuacji epidemiologicznej kibice Unii na razie nie mogą wspierać na żywo swojej drużyny podczas meczów PLH. Istnieją jednak inne sposoby kibicowania hokeistom z Oświęcimia – można np. spróbować wytypować wynik ich spotkania u bukmachera. Ważne jednak, by był to operator legalny.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą hazardową, w Polsce legalnie mogą oferować zakłady bukmacherskie tylko te firmy, które uzyskają licencję przyznawaną przez ministerstwo finansów. Aby ją otrzymać, bukmacher musi m.in. prowadzić działalność w określonej formie prawnej, mieć siedzibę na terenie Polski, prowadzić po polsku stronę internetową, a także utrzymywać stabilność finansową, co jest ważne z punktu widzenia graczy i wypłat ich ewentualnych wygranych.

Niestety, wprowadzenie nowego prawa nie sprawiło, że z polskiego rynku ot tak zniknęły firmy bez licencji MF. Liczni zagraniczni operatorzy bukmacherscy nadal próbują oferować rodzimym graczom zakłady, twierdząc np. że ustawa hazardowa jest niezgodna z prawem UE. Tymczasem w tym zakresie obowiązuje tylko polska jurysdykcja i nasi gracze mogą legalnie obstawiać kupony jedynie u operatorów z licencją resoru finansów. W innym przypadku mogą otrzymać wysoką karę finansową.

Jak więc rozpoznać legalnego bukmachera internetowego i w bezpieczny sposób typować wyniki hokeja? Na pewno warto zajrzeć na stronę ministerstwa finansów, gdzie znajduje się pełna lista operatorów z licencją. Dodatkowe informacje o sposobach typowania, bonusach, freebetach wraz z rankingiem legalnych polskich bukmacherów (jak STS, Betclic, eWinner, Superbet czy Fortuna) znaleźć można również na stronie LegalSport.pl. Znajdują się tam także bardzo pożyteczne wskazówki dotyczące tego, jak stawiać zakłady na hokej, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną (więcej informacji TUTAJ). Warto na przykład sprawdzić, cz typując hokej warto korzystać z zakładów z handicapem, czy lepiej stawiać kupony z typami under/over lub BTTS.

Oczywiście można też dokładnie przyjrzeć się stronie internetowej wybranego buka. Ten legalny bardzo wyraźnie podkreśli w serwisie, że posiada licencję MF, poda jej dokładny numer, a nawet umieści skan. W tym przypadku ostrożności nigdy za wiele – obstawianie wyników hokeja ma się wiązać z pozytywnymi emocjami i pewnością wypłaty wygranej, a nie obawą przed karą za skorzystanie z usług bukmachera bez koncesji.

Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie.


Comments are closed.