Zwycięstwo na inaugurację! [WIDEO]

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim udanie rozpoczęli nowy sezon TAURON Hokej Ligi. W zaległym meczu 2. kolejki biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie GKS Katowice 4:3. Z dobrej strony zaprezentował się Anton Holm, który zdobył zwycięskiego gola oraz zanotował dwie asysty.

Po pierwszej odsłonie w lepszych humorach byli mistrzowie Polski, bo to oni prowadzili 2:1. Worek z bramkami w 5. minucie rozwiązał dobrze podłączający się do akcji ofensywnej Carl Ackered, a na 2:0 podwyższył Radosław Galant, kierując gumę w samo okienko.

Przed przerwą straty zmniejszył jeszcze Bartosz Fraszko, który po podaniu wzdłuż bramki Grzegorza Pasiuta uderzył bez przyjęcia. Ten gol padł wówczas, gdy mieliśmy na lodzie o jednego zawodnika mniej.

Po zmianie stron przez blisko osiem minut broniliśmy się w liczebnym osłabieniu i prawie nam się to udało. Na sekundę przed zakończeniem wykluczenia Henry’ego Karjalainena efektownym strzałem pod poprzeczkę, z prawego bulika, popisał się Ben Sokay.

W 37. minucie błąd przydarzył się Peterowi Bezušce. Krążek przechwycił Fraszko i… wykorzystał sytuacje sam na sam z Linusem Lundinem.

Ale nasz zespół nie poddał się. Dobrze rozegrany „power play” sprawił, że doprowadziliśmy do wyrównania. Fantastycznym uderzeniem z pełnego zamachu popisał się Jere Vertanen, a guma nim trafiła do siatki, to odbiła się od słupka.

Z kolei w 52. minucie przepiękną akcję rozegrał trzeci atak biało-niebieskich. Daniel Olsson Trkulja dograł do Andreasa Söderberga, a ten wystawił gumę Antonowi Holmowi. 34-letni skrzydłowy w niezwykle sprytny sposób podciął krążek nad interweniującym Johnem Murrayem.

Prowadzenie podopiecznych Nika Zupančiča mogło być jeszcze wyższe, ale Erik Ahopelto nie wykorzystał sytuacji sam na sam z katowickim golkiperem, a guma uderzona przez ustawionego na prawym buliku Holma odbiła się od słupka.

Na 125 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Jacek Płachta zagrał va banque. Wziął czas, a chwilę później zdjął z bramki Johna Murraya, ale to nie miało już wpływu na końcowy rezultat.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
1:0 Carl Ackered – Anton Holm, Henry Karjalainen (04:52),
2:0 Radosław Galant – Anton Holm (16:37),
2:1 Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut, Stephen Anderson (17:07, 5/4),
2:2 Ben Sokay – Marcus Kallionkieli, Santeri Koponen (27:41, 5/4),
2:3 Bartosz Fraszko (36:53),
3:3 Jere Vertanen – Henry Karjalainen, Ville Heikkinen (44:04, 5/4),
4:3 Anton Holm – Andreas Söderberg, Daniel Olsson Trkulja (51:34).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Bartosz Kaczmarek (główni) – Eryk Sztwiertnia, Michał Żak (liniowi).
Minuty karne: 14-8.
Strzały: 19-30.
Widzów: 2000.

Unia: L. Lundin (2) – P. Bezuška, R. Diukow; Ł. Krzemień, K. Dziubiński (2), H. Olsson – J. Vertanen, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen (4), H. Karjalainen (2) – A. Söderberg, C. Ackered; A. Holm (2), D. Olsson Trkulja, S. Marklund – K. Prokopiak, M. Noworyta; A. Prusak (2), R. Galant, S. Kowalówka.
Trener: Nik Zupančič

GKS Katowice: J. Murray – T. Verveda, A. Kostek (2); D. Salituro, G. Pasiut, B. Fraszko – A. Varttinen, S. Koponen; M. Michalski (2), S. Anderson (2), M. Bepierszcz – A. Runesson, P. Englund; I. Smal, B. Sokay, M. Kallionkieli (2) – K. Maciaś; F. Rydström, R. Waxin Engback, M. Kowalczuk oraz J. Hofman.
Trener: Jacek Płachta