Zwycięska seria trwa. Zagłębie pokonane [WIDEO]

W meczu 8. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unii Oświęcim wygrała na własnym lodzie EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 3:1. Dla biało-niebieskich było to już ósme zwycięstwo z rzędu.

Oba zespoły miały swoje szanse, ale w ich bramkach świetnie spisywali się golkiperzy, którzy zanotowali po kilka wyjątkowo dobrych interwencji.

Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Roman Diukow, który popisał się przepięknym i bardzo soczystym uderzeniem spod linii niebieskiej. Dodajmy, że oba zespoły grały wówczas w czteroosobowych zestawach.

Na początku drugiej odsłony na 2:0 podwyższył Ville Heikkinen, popisując się uderzeniem z przestrzeni międzybulikowej.

Sosnowiczanie od tego momentu zagrali agresywniej i częściej gościli pod oświęcimską bramką. Kontaktowego gola zdobyli w 39. minucie, gdy zamienili na bramkę okres gry w podwójnej przewadze. Sposób na Linusa Lundina znalazł Damian Tyczyński, który popisał się dobrą dobitką.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do Daniela Olssona Trkulji. Szwedzki środkowy wyjechał zza bramki i ściągnął pajęczynę z okienka bramki Patrika Spěšnego. Po tym trafieniu goście już się nie podnieśli.

Re-Plast Unia Oświęcim – EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
1:0 Roman Diukow – Daniel Olsson Trkulja (18:34, 4/4),
2:0 Ville Heikkinen – Henry Karjalainen, Erik Ahopelto (21:20),
2:1 Damian Tyczyński – Matthew Sozanski, Roman Szturc (38:24, 5/3),
3:1 Daniel Olsson Trkulja – Sam Marklund, Carl Ackered (47:25),

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Przemysław Gabryszak (główni) – Michał Kłosiński, Maciej Byczkowski (liniowi).
Minuty karne: 12-4.
Strzały: 23-30.
Widzów: 1500.

Unia: L. Lundin – P. Bezuška, R. Diukow; Ł. Krzemień, C. Liljewall, K. Dziubiński (2) – J. Vertanen, M. Noworyta; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen (2) – A. Söderberg (2), C. Ackered (2); H. Olsson, D. Olsson Trkulja, S. Marklund – K. Prokopiak (2); J. Łoza (2), R. Galant, A. Prusak.
Trener: Krzysztof Majkowski

Zagłębie: P. Spěšný – M. Charvát, M. Kotlorz; R. Szturc, J. Viikilä, P. Krężołek – J. Šaur, M. Sozanski (2); M. Bernacki, D. Tyczyński, D. Nahunko – M. Naróg (2), W. Andrejkiw; I. Korenczuk, R. Sawicki, M. Djumić – O. Krawczyk; E. Kaczyński, P. Ciepielewski, N. Bucenko, A. Menc.
Trener: Piotr Sarnik.