Zadanie wykonane! [WIDEO]

Szósty mecz i szóste zwycięstwo! W starciu 7. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim rozbiła na wyjeździe Podhale Nowy Targ 10:2. Tym samym oświęcimianie umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Biało-niebiescy szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami na lodzie i po pierwszej odsłonie prowadzili 5:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Antona Holma, a po jednym strzelili Erik Ahopelto, Ville Heikkinen i Henry Karjalainen. Ozdobą meczu było trafienie Karjalainena, który uderzeniem bez przyjęcia zwieńczył składaną i szybką wymianę podań.

Po przerwie trener Nik Zupančič dał szansę Filipowi Płonce, który w 26. minucie skapitulował po uderzeniu Bartłomieja Neupauera.

Nasz zespół wyraźnie spuścił z tonu, a w trzeciej odsłonie wrócił do zdobywania goli. Swoje zwycięstwo przypieczętował pięcioma trafieniami.

Pierwsze asysty w seniorskim zespole zaliczył Kacper Prokopiak, a swojego premierowego gola na taflach TAURON Hokej Ligi strzelił Jakub Łoza, popisując się uderzeniem z bulika pod poprzeczkę. Tym samym ustalił wynik meczu na 10:2.

Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 2:10 (0:5, 1:0, 1:5)
2:9 Henry Karjalainen – Ville Heikkinen, Jere Vertanen (53:56),
2:10 Jakub Łoza – Kacper Prokopiak, Miłosz Noworyta (55:54).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Paweł Kosidło (główni) – Michał Kret, Michał Żak (liniowi).
Minuty karne: 8-4.
Strzały: 20-37.
Widzów: 850.

Podhale: P. Bizub (od 20:01 S. Klimowski) – R. Mrugała, M. Kolusz; F. Wielkiewicz (2), B. Neupauer (2), A. Szczechura (2) – P. Bury, P. Wajda; K. Jarczyk, A. Słowakiewicz, Ł. Kamiński – M. Horzelski, J. Michalski; W. Bochnak, J. Malasiński, S. Żółtek – D. Bryniarski, D. Nykaza, K. Wikar.
Trener: Marek Batkiewicz

Unia: L. Lundin (od 20:01 F. Płonka) – P. Bezuška, R. Diukow; Ł. Krzemień, K. Dziubiński, H. Olsson (2) – J. Vertanen, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – A. Söderberg, C. Ackered; A. Holm, D. Olsson Trkulja, S. Marklund – K. Prokopiak, M. Noworyta; J. Łoza, R. Galant (2), A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič