Ville Heikkinen nowym zawodnikiem Unii. To fiński napastnik

Szefostwo TAURON Re-Plast Unii Oświęcim dokonało drugiego transferu przed sezonem 2023/2024. Roczny kontrakt z ekipą biało-niebieskich podpisał Ville Heikkinen.

Heikkinen ma 29 lat i urodził się w Helsinkach. Jest graczem uniwersalnym, bo może występować zarówno na skrzydle, jak i na środku ataku.

W swoim dorobku ma występy na zapleczu fińskiej Liigi (150 meczów, 36 goli, 54 asysty) oraz w szwedzkiej Hockey Ettan (62 mecze, 29 bramek i 39 asyst). Ostatni sezon spędził w drużynie Marmy Ciarko STS-u Sanok i był jej czołowym graczem.

Jego wkład w grę sanockiego zespołu dobrze oddają statystyki. W 41 meczach zdobył 37 punktów za 15 bramek i 22 asysty. Na ławce kar spędził 40 minut. Był ustawiany w formacjach specjalnych i dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków.

Otrzymaliśmy na temat jego gry wiele pozytywnych rekomendacji. Wiemy, że jest zawodnikiem kreatywnym, który potrafi zarówno tworzyć okazje strzeleckie swoim kolegom, jak i zdobywać bramki. Liczymy na to, że Ville będzie wzmocnieniem naszego zespołu

– informują przedstawiciele zarządu oświęcimskiego klubu.

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z naszym klubem mają też trenerzy Nik Zupančič i Krzysztof Majkowski, bramkarz Linus Lundin, obrońcy Kalle Valtola, Roman Diukow, Peter Bezuška i Miłoszz Noworyta oraz napastnicy Erik Ahopelto, Andrij Denyskin, Krystian Dziubiński, Łukasz Krzemień, Jan Sołtys i Adrian Prusak.

Comments are closed.