MENU...

Unia liderem. Również po trzeciej rundzie

W zaległym meczu 27. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re Plast Unia Oświęcim pokonała na własnym lodzie GKS Katowice 2:1. Nie byłoby tej wygranej, gdyby nie świetna postawa w bramce Clarke’a Saundersa.

To spotkanie było znakomitą reklamą naszej ligi. Obie drużyny stworzyły widowisko, w którym nie zabrakło twardej walki, szybkich wymian podań, dobrych okazji strzeleckich i znakomitych parad golkiperów.

Po pierwszej odsłonie prowadzili biało-niebiescy, którzy zamienil na gola okres gry w przewadze. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Krystian Dziubiński, który dobił uderzenie Aleksandra Strielcowa.

W drugiej odsłonie trwała prawdziwa wymiana ciosów. Zakończyła się ona golem Sebastiana Kowalówki, który padł po wzorowo rozegranej kontrze.

Biało-niebiescy w trzeciej odsłonie nieco odstąpili pola rywalom, skupiając się przede wszystkim na rozsądnej i ekonomicznej grze w destrukcji.

Katowiczanie atakowali, ale stać ich było tylko na jedno trafienie. W 53. minucie guma znalazła się w oświęcimskiej bramce po wrzutce Patryka Wronki i odbiciu się od nogi Bartosza Fraszki.

Na niespełna dwie minuty przed końcem trener Jacek Płachta poprosił o czas, a potem zdjął z bramki Johna Murraya. Ten manewr nie przyniósł zamierzonego efekt i trzy punkty zostały przy Chemików 4.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
1:0 – Krystian Dziubiński – Aleksandr Strielcow, Wasilij Strielcow (17:38, 5/4),
2:0 – Sebastian Kowalówka – Jegor Orłow, Łukasz Krzemień (36:16),
2:1 – Bartosz Fraszko – Patryk Wronka, Grzegorz Pasiut (52:02).

Sędziowali: Paweł Breske, Daniel Lipiński (główni) – Sławomir Szachniewicz, Michał Gerne (liniowi).
Minuty karne: 8-8.
Strzały: 29-34.
Widzów: 1800.

Unia: Saunders – Glenn (2), Bezuška; Themár, Da Costa, Oriechin – Stasienko, Orłow; A. Strielcow, W. Strielcow (4), Dziubiński (2) – P. Noworyta, Paszek; Trandin, Krzemień, Kowalówka oraz M. Noworyta, Kusak, Wanat.
Trener: Tom Coolen.

GKS: Murray (4) – Rompkowski, Jakimienko; Fraszko, Pasiut, Wronka – Kruczek, Wajda; Prokurat, Monto, Bepierszcz – Hudson, Wanacki (2); Krężołek, Michalski, Eriksson – Musioł, Valtola (2); Mularczyk, Smal.
Trener: Jacek Płachta.

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Katowice378714694
2.Re-Plast Unia Oświęcim 377615097
3.GKS Tychy377211285
4.JKH GKS Jastrzębie3869145108
5.Comarch Cracovia3849117138
6.PZU Podhale Nowy Targ 3748129136
7.KH Energa Toruń3746105120
8.Zagłębie Sosnowiec3741100123
9.Marma Ciarko STS Sanok381667170

NAJBLIŻSZY MECZ...

23 lutego 2024 | 20:15

Comarch Cracovia
Re-Plast Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.