Trzeci sparing, trzecie zwycięstwo (WIDEO)

Hokeiści Re-Plastu Unii Oświęcim wygrali na własnym lodzie z Podhalem Nowy Targ 6:1. Biało-niebiescy odnieśli tym samym trzecią wygraną w tegorocznej fazie meczów sparingowych.

Trener Nik Zupančič zestawił skład bez narzekających na drobne urazy Klemena Pretnara, Andreja Themára, Patryka Malickiego i Miłosza Noworyty.

Na tym etapie nie ma sensu ryzykować. Nie są to groźne urazy, zawodnicy muszą tylko trochę odpocząć

– powiedział jednoznacznie słoweński szkoleniowiec.

Spotkanie było wyrównane tylko w pierwszej tercji. Zresztą znakomicie odzwierciedlał to wynik 1:1. Gola dla Unii w 3. minucie zdobył Dominik Raška, a dla „Szarotek” trafił Emil Švec.

Od drugiej odsłony oświęcimianie byli już zespołem szybszym, bardziej zdecydowanym i skuteczniejszym. Efekt? Gole Luki Kalana, Dominika Raški i Aleksieja Trandina. Wyjątkowej urody było zwłaszcza trafienie Kalana, który przymierzył z nadgarstka w samo okienko. W trzeciej tercji zwycięstwo Unii przypieczętowały gole Patryka Noworyty i Gregora Koblara.

Spośród meczów, które rozegraliśmy do tej pory, dzisiejszy był tym najlepszym. W pierwszej odsłonie Podhale grało agresywnie i dobrze w destrukcji. Rywale wiedzieli, co mają robić. Jednak z biegiem minut, wchodziliśmy na coraz wyższe obroty. W drugiej odsłonie graliśmy sprytnie, naprawdę dobrze radziliśmy sobie w tercji ofensywnej i kreowaliśmy wiele okazji strzeleckich. To przełożyło się też na bramki

– ocenił Nik Zupančič, trener Re-Plastu Unii Oświęcim.

Unia Oświęcim – Podhale Nowy Targ 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
1:0 – Dominik Raška – Patrik Luža, Łukasz Krzemień (2:37, 5/4),
1:1 – Emil Švec – Jakub Worwa, Jason Seed (5:48),
2:1 – Luka Kalan – Miroslav Zaťko, Jakub Šaur (25:55, 5/4),
3:1 – Dominik Raška – Luka Kalan, Miroslav Zaťko (33:37),
4:1 – Aleksiej Trandin – Martin Przygodzki (39:19),
5:1 – Patryk Noworyta – Sebastian Kowalówka, Martin Przygodzki (40:55),
6:1 – Gregor Koblar – Jakub Šaur (53:09).