Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Holm załatwił sprawę! [WIDEO]

W meczu 4. kolejki TAURON Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na własnym lodzie JKH GKS Jastrzębie 4:2. Ze znakomitej strony zaprezentował się Anton Holm, który skompletował hat tricka.

Po pierwszej odsłonie w lepszych humorach byli jastrzębianie, bo to oni prowadzi prowadzili 1:0. Wynik spotkania otworzył Mark Kaleinikovas, który po podaniu Hannu Kuru uderzył bez przyjęcia z lewego bulika i zaskoczył Linusa Lundina.

Przed przerwą oświęcimianie złapali cztery wykluczenia i efekt był taki, że przez blisko osiem minut grali w osłabieniu. Goście wykorzystali ten fakt i po przerwie na 2:0 podwyższył Szymon Kiełbicki.

Później kontrę 3 na 1 zatrzymał Linus Lundin, który obronił strzał Zdenka Krála. Podopieczni Róberta Kalábera stracili idealną szansę na zdobycie trzeciego gola i zyskanie sporego komfortu gry.

A oświęcimianie rozkręcali się z minuty na minutę. Kontaktowego gola zdobył chwilę później Anton Holm, który dosłownie wjechał z krążkiem do bramki. Szwedzki skrzydłowy w 36. minucie doprowadził do wyrównania, wykorzystując przechwyt i dogranie Jerego Vertanena. Pierwszy strzał Holma trafił w poprzeczkę, ale dobitka z powietrza znalazła już drogę do siatki.

Biało-niebiescy w trzeciej odsłonie definitywnie przesądzili o losach spotkania. Najpierw lewym skrzydłem pomknął Erik Ahopelto, a następnie precyzyjnym strzałem z lewego bulika kompletnie zaskoczył Jakuba Lackoviča.

Zwycięstwo przypieczętował Anton Holm. Szwedzki napastnik po wjechaniu do tercji zdecydował się na strzał sprzed obrońcy. Tym samym zdobył trzeciego gola w tym spotkaniu, a piątego w obecnym sezonie.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
0:1 Mark Kaleinikovas – Hannu Kuru, Taneli Ronkainen (07:27, 5/4),
0:2 Szymon Kiełbicki – Taneli Ronkainen, Hannu Kuru (21:08, 5/4),
1:2 Anton Holm – Sam Marklund (27:46),
2:2 Anton Holm – Jere Vertanen (35:29),
3:2 Erik Ahopelto – Joonas Uimonen, Henry Karjalainen (48:51),
4:2 Anton Holm – Sam Marklund, Daniel Olsson Trkulja (52:26).

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Pyrskała (główni) – Dariusz Pobożniak, Łukasz Sośnierz (liniowi).
Minuty karne: 12-8.
Strzały: 34-29.
Widzów: 1700.

Unia: L. Lundin – P. Bezuška, R. Diukow (6); Ł. Krzemień, K. Dziubiński, H. Olsson – J. Vertanen, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – A. Söderberg, C. Ackered (2); A. Holm (4), D. Olsson Trkulja, S. Marklund – K. Prokopiak, M. Noworyta; J. Łoza, R. Galant, A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič

JKH GKS: J. Lackovič – J. Žůrek, E. Bagin; M. Kasperlík (2), S. Kiełbicki (2), Z. Král – T. Ronkainen; N. Blomberg, M. Kaleinikovas, H. Kuru, T. Pulkkinen – V. Kunst (2), P. Hanzel; M. Urbanowicz, S. Petráš (2), R. Nalewajka – J. Onak; J. Sołtys, Ł. Nalewajka, M. Zając.
Trener: Róbert Kaláber