Serio trwaj! Pewne zwycięstwo z JKH

W dobrych humorach z Jastrzębia-Zdroju wracają hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy w rozgrywanym awansem meczu 13. kolejki TAURON Hokej Ligi pokonali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 4:1. To było ich siódme zwycięstwo z rzędu.

Od samego początku więcej z gry miał nasz zespół. Częściej był przy krążku, grał szybciej i kreował sobie groźniejsze okazje.

W pierwszej odsłonie bramki nie padły, ale w 26. minucie wynik spotkania po dobrym dograniu zza bramki debiutującego w barwach Unii Christophera Liljewalla otworzył Henry Karjalainen. Chwilę później prowadzenie mógł podwyższyć Jakub Łoza, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Jakubem Lackovičem.

Z kolei jastrzębianom nie udało się wykorzystać niemal dwóch minut w liczebnej przewadze i to się na nich zemściło. Skarcił ich za to Jere Vertanen, który strącił do bramki krążek uderzony przez Henry’ego Karjalainena. Mistrzowie Polski prowadzili 2:0 i tym samym zrobili milowy krok w kierunku zwycięstwa.

W trzeciej odsłonie zwycięstwo oświęcimian przypieczętował Christopher Liljewall, który pokazał, że potrafi dobrze znaleźć się pod bramką rywala. Najpierw zrobił użytek z podania Krystiana Dziubińskiego, a w końcówce skutecznie poprawił strzał „Dziubka”

Honor jastrzębian uratował Taneli Ronkainen, który w 55. minucie popisał się soczystym uderzeniem. Warto zaznaczyć, że gospodarze grali wówczas w przewadze, a trener Róbert Kaláber zdecydował się jeszcze wykonać manewr z wycofaniem bramkarza.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
0:1 Henry Karjalainen – Christopher Liljewall, Erik Ahopelto (25:50),
0:2 Jere Vertanen – Henry Karjalainen, Erik Ahopelto (35:00),
0:3 Christopher Liljewall – Krystian Dziubiński, Jere Vertanen (46:24),
1:3 Taneli Ronkainen – Emil Bagin, Hannu Kuru (54:34, 5/4),
1:4 Christopher Liljewall – Krystian Dziubiński, Jere Vertanen (59:54, 5/4).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) – Michał Żak, Łukasz Sośnierz (liniowi).
Minuty karne: 8-10.
Strzały: 30-35.
Widzów: 560.

JKH GKS: J. Lackovič – N. Blomberg, A. Mäkelä; M. Kaleinikovas, H. Kuru, T. Pulkkinen – T. Ronkainen, E. Bagin; M. Kasperlík (2), S. Kiełbicki, M. Urbanowicz – V. Kunst, J. Žůrek; J. Ślusarczyk, S. Petráš, Z. Král (2) – P. Hanzel; M. Zając, Ł. Nalewajka (2), R. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber

Unia: L. Lundin – P. Bezuška (2), R. Diukow; Ł. Krzemień (2), R. Galant (4), K. Dziubiński – J. Vertanen, M. Noworyta; E. Ahopelto, C. Liljewall, H. Karjalainen – A. Söderberg, C. Ackered (2); H. Olsson, D. Olsson Trkulja, S. Marklund – K. Prokopiak, K. Łukawski; J. Łoza, A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič