Roszada w obronie

Jesse Dudas został nowym zawodnikiem Re-Plast Unii Oświęcim. 33-letni defensor zastąpił Aleksandra Łoginowa, z którym rozwiązano kontrakt.

Dudas urodził się w St. Albert w prowincji Alberta, ale oprócz kanadyjskiego ma też węgierski paszport. To właśnie w reprezentacji Bratanków występował na arenie międzynarodowej.

Jego atutem są dobre warunki fizyczne, bo przy 188 centymetrach wzrostu waży 98 kilogramów. Jest zawodnikiem, któremu nie jest obca twarda i ofiarna gra. Potrafi też podłączyć się do akcji ofensywnej i zdobywać wiele punktów.

Jesse Dudas swoją hokejową przygodę rozpoczął za oceanem. Grał bowiem w WHL, IHL, CHL i ECHL, ale od sezonu 2014/2015 występuje na europejskich taflach. W węgiersko-rumuńskiej MOL Lidze (po zmianie nazwy Erste Lidze) rozegrał w sumie 142 spotkania, w których zdobył aż 161 punktów za 45 goli i 116 asyst.

Z dobrej strony zaprezentował się też w ekstralidze słowackiej, gdzie w 92 meczach zdobył 64 punkty (17 G + 47 A).

Dudas, który do obecnego sezonu przygotowywał się z czeskim ekstraligowcem HC Vitkovice, zastąpi w składzie Aleksandra Łoginowa. Kontrakt z 34-letnim rosyjskim defensorem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Po ostatnim sezonie wyciągnęliśmy wnioski i w kontraktach znalazła się klauzula, dzięki której możemy rozwiązać umowy z zawodnikami w dwóch sytuacjach. Po pierwsze, gdy gracz nie jest odpowiednio przygotowany do sezonu, a po drugie gdy zataił poważne problemy zdrowotne. Okazało się, że Aleksandr nie jest przygotowany do sezonu tak, jak oczekiwalibyśmy

– wyjaśnia szefostwo oświęcimskiego klubu.

Na sam koniec dodajmy, że Dudas wystąpi już w dzisiejszym meczu sparingowym z KH Energą Toruń (18:00).


Comments are closed.