MENU...

Przesądziła dogrywka. Złoty gol Padakina (WIDEO)

W meczu 19. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Tauron Podhale Nowy Targ 5:4 po dogrywce. Gola na wagę dwóch punktów zdobył Pawło Padakin.

To było jedno z najsłabszych spotkań biało-niebieskich w tym sezonie. Byli niedokładni, popełnili szereg błędów w obronie i pudłowali w dogodnych okazjach.

W pierwszej odsłonie nie znaleźli sposobu na Szymona Klimowskiego, który bronił bardzo pewnie. Najbliżej szczęścia byli Tommi Laakso oraz Andrij Denyskin, którzy trafili odpowiednio w poprzeczkę i słupek.

A górale zakończyli pierwsze dwadzieścia minut z dwiema bramkami zaliczki. Sposób na Roberta Kowalówkę dwukrotnie znalazł Alex Maunula. W 26. minucie trzeciego gola uderzeniem od zakrystii zdobył Ołeksij Worona i sytuacja oświęcimian była bardzo trudna.

Dopiero od tego momentu podopieczni Nika Zupančiča zagrali agresywniej i jeszcze w drugiej odsłonie odrobili straty. Sygnał do ataku dał Krystian Dziubiński, który trafił podczas gry w przewadze. Chwilę później w jego ślady poszli Jan Sołtys i Łukasz Krzemień.

W trzeciej odsłonie oświęcimianie mieli kilka okazji, by postawić pieczęć na zwycięstwie. Sęk w tym, że zabrakło im skuteczności.

A nowotarżanie w 57. minucie wykorzystali ich bierność w obronie i objęli prowadzenie. Oświęcimscy kibice w tym momencie zaczęli nerwowo spoglądać w stronę zegara.

Ale 27 sekund później mogli nieco odetchnąć z ulgą, bo do wyrównania doprowadził debiutujący Roman Graborenko. Byliśmy więc świadkami dogrywki, a w niej decydujący cios zadał Pawło Padakin.

Re-Plast Unia Oświęcim – Tauron KH Podhale Nowy Targ 5:4 d. (0:2, 3:1, 1:1, d. 1:0)
0:1 Alex Maunula – Ondřej Volráb (08:27)
0:2 Alex Maunula – Ołeksij Worona, Patrik Frič (13:39)
0:3 Ołeksij Worona – Ondřej Volráb, Alex Maunula (25:17)
1:3 Krystian Dziubiński (29:36, 5/4)
2:3 Jan Sołtys – Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień (37:20)
3:3 Łukasz Krzemień – Sebastian Kowalówka, Peter Bezuška (37:47)
3:4 Fabian Kapica – Łukasz Kamiński, Bartłomiej Neupauer (56:58)
4:4 Roman Graborenko – Pawło Padakin (57:25)
5:4 Pawło Padakin – Krystian Dziubiński, Roman Diukow (61:07, 3/3)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Krzysztof Kozłowski (główni) – Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 2-6.
Strzały: 33-19.
Widzów: 1100.

Unia: R. Kowalówka – F. Pangiełow-Jułdaszew, R. Diukow; A. Szczechura, M. Cichy, A. Denyskin – A. Jerofejevs (2), R. Graborenko; P. Padakin, K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška, K. Jākobsons; J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek; T. Laakso, D. Wanat, A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič

Podhale: S. Klimowski – T. Jelínek, R. Mrugała; F. Kapica, B. Neupauer, R. Svitana – O. Volráb (2), P. Wsół (2); Ł. Kamiński, D. Tomasik, A. Słowakiewicz – E. Moksunen, O. Ałeksandrow; P. Frič, O. Worona, A. Maunula (2) – L. Zorko; W. Bochnak, J. Worwa, M. Soroka.
Trenerzy: Juraj Faith, Marcel Skokan