Poszukiwania bramkarza zakończone! Roczny kontrakt Lundina

Na tę wiadomość czekało wielu biało-niebieskich kibiców. Linus Lundin został nowym bramkarzem Re-Plast Unii Oświęcim.

– Mamy nadzieję, że Linus Lundin godnie zastąpi Clarke’a Saundersa. Szukaliśmy bramkarza, który da nam odpowiednią jakość, a jego charakterystyka będzie odpowiadać naszemu trenerowi. Zdobyliśmy na jego temat wiele pozytywnych referencji

– informuje zarząd oświęcimskiego klubu.

Zacznijmy od tego, że Lundin ma 29 lat i urodził się w Sztokholmie. Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (190 centymetrów), a lwią część swojej kariery spędził w swojej ojczyźnie.

Występował na taflach Hockey Allsvenskan (103 spotkania, skuteczność 90,5 %) i Hockey Ettan (46, skuteczność 91,8 %). Warto podkreślić, że rozegrał też 16 meczów w ICE Hockey League (skuteczność 91, 3%).

W poprzednim sezonie był zawodnikiem dwóch klubów. Rozgrywki rozpoczął w IF Troja-Ljungby, w którym rozegrał 7 meczów i bronił ze skutecznością 86,1 procent. Przed zamknięciem okienka transferowego zdecydował się na przenosiny do zespołu Dornbirner EC. Choć ta drużyna była jedną z najsłabszych ekip ICE Hockey League, to 29-letni Szwed w 8 meczach wypracował skuteczność interwencji na poziomie 91,5 procent.

Linus pojawi się w Oświęcimiu w ostatnim tygodniu lipca. Podpisaliśmy z nim roczny kontrakt

– dodał.

Przypomnijmy, że ważne kontrakty z oświęcimskim klubem mają też bramkarz Robert Kowalówka, obrońcy Fillip Pangiełow-Jułdaszew, Peter Bezuška, Miłosz Noworyta, Patryk Noworyta, Kamil Paszek oraz występujący w formacji ofensywnej: Pawło Padakin Michael Cichy, Alexander Szczechura, Teddy Da Costa, Krystian Dziubiński, Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień, Jan Sołtys, Dariusz Wanat i Adrian Prusak.


Comments are closed.