Porażka z Cracovią. Wyciągnąć wnioski i zapomnieć [WIDEO]

Nie udał się hokeistom Re-Plast Unii Oświęcim wyjazd do Krakowa. Mistrzowie Polski w meczu 15. kolejki TAURON Hokej Ligi przegrali z Comarch Cracovią aż 4:9. Nasz zespół dostał solidny materiał do analiz przed wtorkowym spotkaniem o Superpuchar Polski.

Podopieczni Nika Zupančiča przystąpili do meczu bez pięciu zawodników. Do nieobecnych od dłuższego czasu Kallego Valtoli, Sebastiana Kowalówki, Kamila Holma i Antona Holma dołączył Miłosz Noworyta. Sztab szkoleniowy dał dziś odpocząć też Linusowi Lundinowi, więc swoją szansę otrzymał Filip Płonka.

Po pierwszej odsłonie był remis 1:1. W 4. minucie na prowadzenie wyszli oświęcimianie, a sposób na Alexa D’Orio znalazł Daniel Olsson Trkulja. Szwedzki dżentelmen podczas gry w przewadze przymierzył bez przyjęcia z prawego koła bulikowego. Chwilę później wyrównał Szymon Marzec, wykorzystując dobre dogranie Mateusza Bezwińskiego.

Po przerwie całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na lodzie przejęli gospodarze. Efekt? Strzelili pięć bramek i stracili zaledwie jedną. Sposób na Filipa Płonkę znaleźli po dwa razy Dominik Jarosz i Johan Lundgren, a także raz Szymon Bieniek.

Bramkę dla Unii zdobył Henry Karjalainen, który popisał się precyzyjnym strzałem z prawego bulika.

Trzecia odsłona nie przyniosła zmiany obrazu gry. Lepiej prezentowali się krakowianie, którzy dołożyli jeszcze trzy trafienia. Ich autorami byli Hannes Johansson, Mateusz Bezwiński i Damian Kapica. Pierwszy z nich zachował się najsprytniej w zamieszaniu podbramkowym, Bezwiński przymierzył pod poprzeczkę po wymianie podań pomiędzy Szymonem Marcem a Sebastianem Brynkusem, a Kapica zwieńczył kontrę precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka.

Mistrzom Polski udało się zmniejszyć straty. W 50. minucie dogranie zza bramki Sama Marklunda wykorzystał Daniel Olssona Trkulji, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry krakowskiego golkipera uderzeniem w długi róg zaskoczył Andreas Söderberg.

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 9:4 (1:1, 5:1, 3:2)
9:3 Damian Kapica – Tim Wahlgren, Johan Lundgren (58:43),
9:4 Andreas Söderberg – Sam Marklund, Carl Ackered (59:37).

Sędziowali: Paweł Breske, Mateusz Krzywda (główni) – Dariusz Pobożniak, Dawid Kubiszewski (liniowi).
Minuty karne: 8-6.
Strzały: 39-32.
Widzów: 1125.

Cracovia: A. D’Orio – A. Brandhammar (2), J. Kamienieu; K. Mocarski, O. Olsson, H. Johansson – M. Kruczek, A. Younan (2); J. Lundgren, T. Wahlgren, D. Kapica – J. Wanacki, S. Bieniek; S. Brynkus, M. Bezwiński, S. Marzec (4) – M. Jaracz, D. Tynka; K. Sterbenz, D. Jarosz, A. Dziurdzia.
Trener: Marek Ziętara.

Unia: F. Płonka – P. Bezuška, R. Diukow; Ł. Krzemień, C. Liljewall (2), K. Dziubiński – J. Vertanen, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen (2), H. Karjalainen – A. Söderberg, C. Ackered; H. Olsson, D. Olsson Trkulja, S. Marklund (2) – K. Prokopiak; J. Łoza, R. Galant, A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič