MENU...

Pokazali charakter

Za Re-Plast Unią Oświęcim pierwszy sparing. Biało-niebiescy pokonali Zagłębie Sosnowiec 5:4, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero w dwunastej serii rzutów karnych. Prezentujemy wypowiedzi po wczorajszym starciu.

Po pierwszej odsłonie więcej powodów do zadowolenia mieli sosnowiczanie, którzy wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę.

Nie zgodzę się z opiniami, że pierwsza tercja była słaba w naszym wykonaniu. Wynik nie odzwierciedlał tego, co działo się na lodzie. To my kreowaliśmy grę, próbowaliśmy coś stworzyć, ale rywal wykorzystywał nasze błędy. Później byliśmy już znacznie skuteczniejsi

– ocenił Jakub Wanacki, kapitan biało-niebieskich.

Z kolei trener Nik Zupančič stwierdził, że zespół zaprezentował się z niezłej strony.

Kilka elementów hokejowego rzemiosła w naszym wykonaniu było dobrych, a nad kilkoma trzeba będzie jeszcze solidnie popracować. Pewne jest to, że najlepiej zagraliśmy w drugiej tercji. Zdobyliśmy w niej dwie naprawdę fajne bramki. Bardzo się cieszę, że w połowie trzeciej tercji zespół podniósł się po stracie dwóch pechowych goli i pokazał charakter. Niestety lód mocno utrudnia nam zadanie. Nie pozwala na kombinacyjną grę, ale nic na to nie poradzimy. Jestem zadowolony z zaangażowania zespołu. Chłopcy ciężko pracowali i doceniam to

Kanał Unia Oświęcim TV przeprowadził rozmowy z Peterem Tabačkiem i Martinem Przygodzkim. Można je obejrzeć poniżej.