Płonka trzecim bramkarzem

Re-Plast Unia Oświęcim w przyszłym sezonie będzie miała do dyspozycji trzech bramkarzy. Do Linusa Lundina i Roberta Kowalówki dołączył Filip Płonka, który zamierza powalczyć o jak największą liczbę minut.

Filip Płonka związał się naszą drużyną na kolejny sezon. Gdy usłyszał, że trenerem Unii ponownie będzie Nik Zupančič, to nie zastanawiał się zbyt długo. Cieszę się również z tego faktu, że Filip wrócił też do bramki UKH i w ostatnim meczu zaprezentował się z bardzo dobrej strony

– zaznaczył Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

Moim celem na nowy sezon jest przede wszystkim ciężka praca. Chciałbym, aby trenerzy wiedzieli, że można na mnie liczyć

– wyjaśnił 20-letni golkiper.

Przypomnijmy, że Płonka jest wychowankiem oświęcimskiego klubu, który miał już okazję zadebiutować w seniorskiej drużynie. Było to w wygranym 8:0 starciu z Kadrą PZHL. Obronił wówczas 20 uderzeń i zachował pierwsze czyste konto. W ostatnim sezonie grał na zapleczu Polskiej Hokej Ligi.

Przypomnijmy, że ważne umowy z oświęcimskim klubem mają też bramkarze Linus Lundin i Robert Kowalówka, obrońcy Aleksandrs Jerofejevs, Fillip Pangiełow-Jułdaszew, Peter Bezuška, Miłosz Noworyta, Patryk Noworyta, Kamil Paszek oraz występujący w formacji ofensywnej: Tommi Laakso, Erik Ahopelto, Andrij Denyskin, Pawło Padakin, Michael Cichy, Alexander Szczechura, Teddy Da Costa, Krystian Dziubiński, Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień, Jan Sołtys, Dariusz Wanat i Adrian Prusak.


Comments are closed.