MENU...

Pierwsza odsłona „Świętej Wojny” dla Unii [WIDEO]

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Po wygranej 4:3 nad wicemistrzem Polski, dziś biało-niebiescy pokonali na wyjeździe GKS Tychy 3:2. Podopieczni Nika Zupančiča ze stuprocentową skutecznością rozgrywali przewagi.

W pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy goli, bo klarownych okazji było jak na lekarstwo.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie, a jako pierwsi na prowadzenie wyszli oświęcimianie. W 24. minucie Ville Heikkinen objechał bramkę i uderzył spod linii niebieskiej. Pracujący na bramkarzy rywali Ahopelto, przekierował gumę do siatki i zdobył pierwszego gola w tym sezonie.

Chwilę później na tablicy świetlnej widniał remis. Na listę strzelców wpisał się Mark Viitanen, który po dograniu Joony Monto wzdłuż bramki wypalił pod poprzeczkę. Wówczas tyszanie po raz czwarty grali w przewadze.

Ekipa z piwnego miasta poszła za ciosem i 118 sekund później objęła prowadzenia, a z najbliższej odległości do siatki trafił Rasmus Heljanko.

Biało-niebiescy nie poddali się i przed przerwą wyrównali. Warto dodać, że uczynili to w swoim pierwszym power playu. Po szybkiej wymianie krążka, z prawego bulika, bez przyjęcia przymierzył Ville Heikkinen.

Przewagi okazały się kluczem do zwycięstwa. Oświęcimianie w 46. minucie w tym elemencie zdobyli zwycięskiego gola. Po idealnym dograniu Daniela Olssona Trkulji krążek do odsłoniętej części bramki skierował Anton Holm.

Później tyszanie wściekle atakowali naszą bramkę, ale podopieczni Nika Zupančiča przetrzymali ten napór.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
0:1 Erik Ahopelto – Ville Heikkinen, Henry Karjalainen (23:35),
1:1 Mark Viitanen – Joona Monto, Rasmus Heljanko (25:06, 5/4),
2:1 Rasmus Heljanko – Joona Monto, Karol Sobecki (27:04),
2:2 Ville Heikkinen – Jere Vertanen, Henry Karjalainen (35:29, 5/4),
2:3 Anton Holm – Daniel Olsson Trkulja, Carl Ackered (45:49, 5/4).

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Patryk Kasprzyk (główni) – Łukasz Sośnierz, Artur Hyliński (liniowi).
Minuty karne: 4-8.
Strzały: 23-23.
Widzów: 2300.

GKS Tychy: T. Fučík – O. Kaskinen, O. Bizacki, A. Łyszczarczyk, F. Komorski, D. Paś – A. Ahola, K. Sobecki, M. Lehtonen, J. Monto, R. Heljanko – B. Ciura, B. Pociecha, M. Viitanen (2), W. Turkin, B. Jeziorski – J. Matera, J. Krzyżek, D. Larionovs, M. Ubowski, M. Gościński (2).
Trener: Pekka Tirkkonen.

Unia: L. Lundin – P. Bezuška, R. Diukow (2), Ł. Krzemień, K. Dziubiński, H. Olsson (2) – J. Vertanen, J. Uimonen, E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – A. Söderberg, C. Ackered (4), A. Holm, D. Olsson Trkulja, S. Marklund – K. Prokopiak, M. Noworyta, A. Prusak, R. Galant, S. Kowalówka.
Trener: Nik Zupančič.