O fotel lidera

Dziś zostanie rozegrana 28. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 18:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na własnym lodzie z KH Energą Toruń.

Biało-niebiescy zgromadzili do tej pory 50 punktów i taki dorobek daje im drugie miejsce w tabeli. Do liderującego GKS-u Katowice tracą dwa „oczka”, ale już dziś staną przed szansą awansu na fotel lidera.

W ostatniej kolejce biało-niebiescy pewnie pokonali na wyjeździe GKS Tychy 4:1, dając pokaz niezwykle skutecznej gry. W zespole Unii nie zobaczymy jeszcze Clarke Saundersa (delikatny uraz), Victora Rollia Carlssona i Dariusza Wanata, a pod znakiem zapytania stoi występ Miłosza Noworyty.

KH Energa Toruń zdobyła do 31 „oczka” i zajmuje szóste miejsce. Ma dokładnie tyle samo punktów, co Ciarko STS Sanok, ale lepszy od sanockiego zespołu stosunek bezpośrednich spotkań.

Najmocniejszym punktami toruńskiego zespołu jest ofensywny duet Michaił Szabanow – Robert Arrak. Obaj panowie zdobyli w tym sezonie po 18 punktów. Pierwszy z nich strzelił 10 goli, a drugi o jednego więcej. Estończyk przeciwko Re-Plast Unii skompletował nawet hat tricka.

Dodajmy, że w tym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwukrotnie lepsze były „Stalowe Pierniki” (6:4, 6:2), raz triumfowali oświęcimianie (4:0).

Sędziami głównymi tego spotkania będą Krzysztof Kozłowski z Sosnowca i Paweł Kosidło z Opola. Na liniach zobaczymy Kamila Korwina i Andrzeja Nenko. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Bilety na ten mecz są dostępne na platformie BiletyNaHokej.pl (link).

Przypominamy o naszej akcji na rzecz bezdomnych akcji ze schroniska!

Informujemy, że osoby posiadające kary „Klubu 100” lub karty VIP powinny posiadać przy sobie dokument tożsamości w przypadku kontroli przez ochronę i organizatora.

Comments are closed.