Miejska dotacja. 650 tysięcy złotych dla hokeistów!

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim otrzymała dofinansowanie z budżetu miasta. Umowę promocyjną podpisali prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, prezes spółki Oświęcimski Sport Paweł Kram oraz prezes TH Unia Oświęcim Mariusz Sibik.

Dotacja na najbliższe półrocze wynosi 650 tysięcy złotych. Jak podkreśla prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim Mariusz Sibik to istotne wsparcie drużyny.

Naszym celem jest jak najlepsza gra i pokazanie się z najlepszej strony, gramy dla kibiców. Chcemy też podziękować miastu za bardzo duże wsparcie. Te pieniądze pozwalają nam konkurować z innymi drużynami. Przed sezonem próbowaliśmy zbudować bardzo dobry skład, aby walczyć o medal. To jest nasz cel – wyjaśnia.

Przed drużyną ostatnie mecze czwartej i piątej rundy Polskiej Hokej Ligi oraz decydująca faza play-off.

Priorytetem jest awans do fazy play–off z pierwszego miejsca. Zapominamy o Pucharze Polski i koncentrujemy się na tym wyzwaniu – podkreśla Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport. Zaprasza kibiców na mecze w Oświęcimiu, które w styczniu będą rozgrywane w piątki.

Miasto Oświęcim jest głównym partnerem drużyny, a od kilku lat także większościowym udziałowcem spółki.

Hokej to ważny symbol miasta. Podejmując decyzję o objęciu udziałów w spółce Oświęcimski Sport miasto zobowiązało się też do tego, że będzie dofinansowywało bezpośrednią działalność klubu. Każdego roku jest ona znaczna i mam nadzieję, że tegoroczna pozwoli walczyć o najwyższe cele, czyli miejsca medalowe. Może więc ten sezon będzie spełnieniem marzeń zawodników, działaczy i kibiców – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Udział drużyny w finale Pucharu Polski czy walka o finał Pucharu Kontynentalnego pokazuje, że najwyższe trofea są w zasięgu ręki – dodaje.

Comments are closed.