Mecz na szczycie dla Unii! Lider z Oświęcimia [WIDEO]

Re-Plast Unia Oświęcim wciąż niepokonana! W meczu 6. kolejki TAURON Hokej Ligi biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie Comarch Cracovię 3:0 i tym samym odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu.

Podopieczni Nika Zupančiča okazali się zespołem lepszym w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Bardzo dobrze strzegli dostępu do swojej tercji i z łatwością kreowali sobie akcje ofensywne. Dobrą formę potwierdził Linus Lundin, który obronił 21 uderzeń rywali i zachował czyste konto.

Oświęcimianie ważny krok w kierunku zwycięstwa wykonali już w pierwszej odsłonie, po której prowadzili 2:0. Wynik spotkania w 12. minucie otworzył Łukasz Krzemień, który w zamieszaniu podbramkowym uderzył z bekhendu. Drugiego gola po znakomitym dograniu Antona Holma dołożył Sam Marklund, który wymanewrował Alexa D’Orio i posłał gumę w samo okienko.

Później mistrzowie Polski przejęli całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na lodzie. W 26. minucie trzeciego i jak się później ostatniego gola strzelił Henry Karjalainen, wykorzystując podanie Erika Ahopelto.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
1:0 Łukasz Krzemień – Hampus Olsson, Krystian Dziubiński (11:46),
2:0 Sam Marklund – Anton Holm, Carl Ackered (17:50),
3:0 Henry Karjalainen – Erik Ahopelto, Jere Vertanen (25:37).

Sędziowali: Paweł Breske, Wojciech Czech (główny) – Dariusz Pobożniak, Dawid Kubiszewski (liniowi).
Minuty karne: 2-4.
Strzały: 31-22.
Widzów: 2135.

Unia: L. Lundin – P. Bezuška, R. Diukow; Ł. Krzemień, K. Dziubiński, H. Olsson – J. Vertanen, J. Uimonen (2); E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – A. Söderberg, C. Ackered; A. Holm, D. Olsson Trkulja, S. Marklund – K. Prokopiak, M. Noworyta; J. Łoza, R. Galant, A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič

Cracovia: A. D’Orio – A. Brandhammar, O. Jaśkiewicz (2); S. Brynkus, O. Olsson, H. Johansson – M. Kruczek, A. Younan; J. Lundgren, T. Wahlgren, D. Kapica – J. Wanacki, S. Bieniek; J. Bukowski (2), D. Jarosz, S. Marzec – J. Kamienieu, M. Jaracz; K. Mocarski, K. Sterbenz, M. Bezwiński.
Trener: Marek Ziętara