Lindskoug wzmocni obsadę bramki

Kevin Lindskoug został nowym bramkarzem Re-Plast Unii Oświęcim. 30-letni Szwed podpisał trzymiesięczny kontrakt z opcją przedłużenia do końca sezonu.

Pozyskanie Lindskouga ma związek z kontuzją Linusa Lundina, która wyłączy go z gry na trzy miesiące. Tymczasem Polska Hokej Liga przyspiesza, a w dniach 18-20 listopada biało-niebiescy będą rywalizować w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego.

Od dyspozycji bramkarzy wiele zależy, dlatego w tych szczególnych okolicznościach postanowiliśmy wzmocnić się na tej pozycji. Zdecydowaliśmy się pozyskać Kevina Lindskouga, którym interesowaliśmy się już przed startem tego sezonu

– informuje zarząd oświęcimskiego klubu.

Obecnie pracujemy nad tym, aby potwierdzić go do gry.

Tegoroczne rozgrywki Lindskoug rozpoczął w drużynie Tauron Podhala Nowy Targ, z którą rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Lindskoug rozegrał w barwach „Szarotek” 11 meczów i zaprezentował się w nich z dobrej strony. Zresztą dobre potwierdzają to statystyki: bronił ze skutecznością oscylującą w granicach 92,3 procent. Zachował dwa czyste konta i wpuścił 29 goli.

W sezonie 2018-19 grał też w ekipie GKS-u Katowice oraz na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Danii, na Białorusi i Wyspach Brytyjskich. W swoim CV ma też 118 meczów w Allsvenskan, czyli na bezpośrednim zapleczu szwedzkiej ekstraligi.

Comments are closed.