GieKSa pokonana! (WIDEO)

Hokeiści Re-Plastu Unii Oświęcim pewnie pokonali GKS Katowice 6:2. W meczu nie zabrakło pięknych bramek, a kibiców do czerwoności rozgrzał pojedynek pięściarski.

Biało-niebiescy byli lepsi od katowiczan w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Szybciej poruszali się po lodzie i wypracowali sobie więcej dogodniejszych okazji.

Po pierwszych dwudziestu minutach prowadzili 3:1, a sposób na Michała Kielera znaleźli kolejno Andrej Themár, Sebastian Kowalówka i Luka Kalan. Z kolei sposób na Clarke’a Saundersa pokonał Jaakko Turtiainen.

Warto też wspomnieć, że kibice obejrzeli też efektowną bójkę pomiędzy Miroslavem Zaťko a Nestorim Lähde. Ciosy lepiej wyprowadził słowacki defensor, który powalił na lód fińskiego napastnika.

W drugiej odsłonie podopieczni Nika Zupančiča wciąż byli stroną dominującą i systematycznie podwyższali prowadzenie.

W 25. minucie sprytnym uderzeniem popisał się Aleksiej Trandin, a chwilę później trafili też Gregor Koblar i Martin Przygodzki. Słoweński skrzydłowy przymierzył z nadgarstka z wysokości lewego bulika, a Przygodzki znakomicie wykorzystał sytuację sam na sam.

Po zmianie stron biało-niebiescy skupili się na utrzymaniu dobrego wyniku do końcowej syreny. W 48. minucie, podczas gry w przewadze, popełnili prosty błąd i stracili gola. Na listę strzelców wpisał się Turtiainen.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 6:2 (3:1, 3:0, 0:1)
1:0 – Andrej Themár – Gregor Koblar, Luka Kalan (3:33),
1:1 – Jaakko Turtiainen – Martin Čakajik (10:16)
2:1 – Sebastian Kowalówka – Dariusz Wanat (13:31),
3:1 – Luka Kalan – Patryk Noworyta (17:52),
4:1 – Aleksiej Trandin – Anatolij Protasenja (24:04),
5:1 – Gregor Koblar – Klemen Pretnar (27:38),
6:1 – Martin Przygodzki (36:35),
6:2 – Jaakko Turtiainen – Grzegorz Pasiut (47:59, 4/5)

Minuty karne: 47 – 41.

Unia: Saunders – Pretnar, Wanacki (4); Koblar, Kalan, Themár – Luža, Bezuška; Przygodzki (2), Trandin, Protasenja (2) – Zaťko (37), Šaur; Raška, Wanat, S. Kowalówka oraz P. Noworyta oraz Malicki i Krzemień.
Trener: Nik Zupančič

GKS: Kieler – Tomasik, Jaśkiewicz; Krężołek (2), Pasiut (4), Da Costa – Franssila, Krawczyk (2); Rajamäki, Čimžar, Paszek – Čakajik, Wajda (2); Lähde (27), Uski, Turtiainen – Salmi; Michalski, Starzyński (4), Mularczyk.