Bez punktów z gdańszczanami (WIDEO)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim ponieśli trzecią porażkę z rzędu na własnym lodzie. Podopieczni Nika Zupančiča przegrali 3:4 z Lotosem PKH Gdańsk.

To dobrze, że nie zdobyliśmy dzisiaj żadnego punktu, bo nie zasłużyliśmy na to

– powiedział 51-leni szkoleniowiec.

Oświęcimianie już od szóstej minuty musieli gonić wynik, bo Jegor Rożkow zamienił na bramkę okres gry w przewadze.

Hokeiści z Chemików 4 wyrównali tuż po przerwie. Sposób na Tomáša Fučíka znalazł Luka Kalan, który poprawił swój strzał. Wydawało się, że po tak mocnym początku gospodarze pójdą za ciosem i przejmą kontrolę nad wydarzeniami na lodzie. Niestety gdańszczanie szybko odpowiedzieli. Clarke’a Saundersa precyzyjnym uderzeniem w okienko pokonał Jan Krasowskij, z kolei chwilę później na 3:1 podwyższył Josef Vítek.

Re-Plast Unia nie mieła nic do stracenia, więc zagrała odważniej. Kontaktowego gola zdobył Patryk Malicki, który przymierzył pod poprzeczkę, a 94 sekund później Luka Kalan i Andrej Themár tak rozegrali krążek, że Gregor Koblar musiał trafić do siatki.

Od tego momentu trwała prawdziwa wymiana ciosów. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 58. minucie, a decydujący cios podczas gry w przewadze zadał Josef Vítek. Pełna pula pojechała do Gdańska.

Re-Plast Unia Oświęcim – Lotos PKH Gdańsk 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
0:1 – Jegor Rożkow – Pawieł Popow, Aleksandr Gołowin (05:05, 5/4),
1:1 – Luka Kalan – Gregor Koblar (20:30),
1:2 – Jan Krasowskij – Pawieł Popow, Jegor Rożkow (21:06),
1:3 – Josef Vítek – Michał Naróg (25:29),
2:3 – Patryk Malicki – Anatolij Protasenja, Patrik Luža (32:33),
3:3 – Gregor Koblar – Andrej Themár, Luka Kalan (34:07, 5/4),
3:4 – Josef Vítek – Jan Steber (57:18, 5/4).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kryś (główni) – Dawid Mazur, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 8–10.
Strzały: 36–24.
Widzów: 1200.

Re-Plast Unia: Saunders – Wanacki (4), Pretnar; Koblar, Kalan, Themár – Bezuška, Luža; S. Kowalówka, Trandin, Przygodzki (2) – Zaťko, Šaur; Protasenja (2), Wanat, Malicki – M. Noworyta, P. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień, Raška.
Trener: Nik Zupančič

Lotos PKH: Fučík – Bilčík, Havlík (2); Steber (2), Polodna, Vitek – Tieslukiewicz, Krasowskij; Jełakow, Rożkow (2), Gołowin – Pastryk, Lehmann; Popow (2), Mocarski, Marzec – Naróg, Szurowski; Stasiewicz, Pesta (2), Smal.
Trener: Marek Ziętara

7 września 2024 | 17:30