MENU...

Ach te trzecie tercje!

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli dziś hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe KH Energę Toruń 3:1, a o losach spotkania przesądziły dwie bramki, które zdobyliśmy w ostatniej części gry.

Początek meczu nie należał do wybitnych. Oba zespoły grały nieco ospale, a dogodnych okazji było jak na lekarstwo. Dlatego na gole trzeba było poczekać do drugiej odsłony.

Jako piersi na prowadzenie wyszły „Stalowe Pierniki”. W 29. minucie Robert Arrak przymierzył z lewego bulika pod poprzeczkę i zmusił Linusa Lundina do kapitulacji. Chwilę później na 2:0 mógł podwyższyć Szymon Maćkowski, ale w dogodnej sytuacji posłał gumę nad poprzeczką.

Mistrzowie Polski jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, wykorzystując okres gry w przewadze. Anton Holm przymierzył z przestrzeni międzybulikowej, a gumę do bramki przekierował Hampus Olsson.

W trzeciej odsłonie podopieczni Nika Zupančiča zaprezentowali wyższą hokejową jakość. W 49. minucie znów wykorzystali „power play”. Tym razem po uderzeniu Carla Ackereda tor lotu krążka zmienił Sam Marklund.

Później Juha Nurminen poprosił o czas, a następnie wycofał bramkarza. Ten ryzykowny manewr nie przyniósł zamierzonego efektu. Na 37 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry pieczęć na zwycięstwie położył Erik Ahopelto. Fiński skrzydłowy umieścił gumę w pustej bramce.

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
1:0 Robert Arrak – Albin Thyni Johansson (28:07),
1:1 Hampus Olsson – Anton Holm, Sam Marklund (38:05, 5/4),
1:2 Sam Marklund – Carl Ackered, Daniel Olsson Trkulja (48:13, 5/4),
1:3 Erik Ahopelto – Henry Karjalainen, Ville Heikkinen (59:23 – do pustej bramki).

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Patryk Kasprzyk (główni) – Igor Dzięciołowski, Michał Gerne (liniowi).
Minuty karne: 6-2.
Strzały: 36-45.
Widzów: 814.

KH Toruń: A. Svensson (48:14-58:12; 59:23-60:00 M. Studziński) – A. Jaworski, A. Johansson; P. Napiórkowski, R. Arrak, K. Kalinowski – E. Schafer, P. Svars; J. Kwiatkouski, D. Fjodorovs, O. Worona (2) – J. Henriksson (2), K. Lawlor; S. Maćkowski, J. Vähätalo, J. Persson – M. Zieliński, J. Gimiński; M. Kalinowski (2), J. Prokurat, P. Kogut.
Trener: Juha Nurminen

Unia: L. Lundin – P. Bezuška, R. Diukow; Ł. Krzemień, K. Dziubiński, H. Olsson – J. Vertanen, J. Uimonen; E. Ahopelto, V. Heikkinen, H. Karjalainen – A. Söderberg (2), C. Ackered, A. Holm; D. Olsson Trkulja, S. Marklund – K. Prokopiak, M. Noworyta; J. Łoza, R. Galant, A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič