Lekko, łatwo i przyjemnie (WIDEO)

W meczu 16. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim rozbiła na własnym lodzie KH Energę Toruń 7:1. Po dwie bramki dla biało-niebieskich zdobyli Teddy Da Costa i Jan Sołtys.

Trener Nik Zupančič po trzech porażkach z rzędu chciał dać impuls swojemu zespołowi, więc przebudował formacje. Ta zagrywka przyniosła zamierzony efekt, bo oświęcimianie zagrali skutecznie i pewnie sięgnęli po trzy punkty.

Biało-niebiescy już po dziesięciu minutach prowadzili 3:0 i był to milowy krok do zwycięstwa. Dwa gole były efektem dobrze rozegranych przewag, podczas których uderzeniami z bulików popisali się Michael Cichy (6. minuta) i Teddy Da Costa (10.). Na dodatek 17 sekund po trafieniu „Tadka” na listę strzelców wpisał się Łukasz Krzemień, który wykorzystał dobre dogranie Sebastiana Kowalówki.

W drugiej odsłonie hokeiści z Chemików 4 podwoili swój dorobek. Rzut karny pewnie wykorzystał Teddy Da Costa, a pod bramką dobrze zachowali się Krystian Dziubiński i Jan Sołtys. Sześciobramkowe prowadzenie pozwoliło podopiecznym Nika Zupančiča spokojnie kontrolować przebieg spotkania.

W 56. minucie na 7:0 podwyższył Jan Sołtys, który przymierzył z bulika,. Dobrą okazję miał też Krystian Dziubiński, jednak posłał gumę nad poprzeczką.

Torunianie szukali kontaktowego gola, ale ze swoich obowiązków dobrze wywiązywał się Kevin Lindskoug. Szwedzki bramkarz kilka razy zaimponował dobrym refleksem i gibkością. Jednak nie dane było mu zakończyć spotkania z czystym kontem. Na 36 sekund przed końcową syreną zaskoczył go Illa Korenczuk.

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
1:0 Michael Cichy – Teddy Da Costa, Sebastian Kowalówka (05:49, 5/4),
2:0 Teddy Da Costa – Filipp Pangiełow-Jułdaszew, Alexander Szczechura (09:11, 5/4),
3:0 Łukasz Krzemień – Sebastian Kowalówka (09:28),
4:0 Teddy Da Costa (23:45, rzut karny),
5:0 Krystian Dziubiński – Pawło Padakin, Erik Ahopelto (31:21),
6:0 Jan Sołtys – Sebastian Kowalówka, Kamil Paszek (32:06),
7:0 Jan Sołtys – Sebastian Kowalówka, Filipp Pangiełow-Jułdaszew (55:44),
7:1 Illa Korenczuk – Elias Elomaa, Michał Zając (59:24).

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Kasprzyk (główni) – Wojciech Czech, Maciej Waluszek (liniowi).
Minuty karne: 4-4
Strzały: 33-15
Widzów: 750

Unia: K. Lindskoug – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons; A. Szczechura, M. Cichy, T. Da Costa (2) – R. Diukow, A. Jerofejevs (2); P. Padakin, K. Dziubiński, E. Ahopelto – P. Bezuška, K. Paszek; J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta; T. Laakso, D. Wanat, A. Denyskin i  A. Prusak.
Trener: Nik Zupančič

KH Toruń: M. Studziński – J. Ahonen, P. Szécsi; M. Kalinowski, K. Kalinowski, M. Syty – E. Augstkalns (2), J. Gimiński; E. Jeskanen, N. Koskinen, M. Viitanen – A. Jaworski, R. Robertson; I. Korenczuk, E. Elomaa, M. Zając – O. Bajwenko, E. Schafer; D. Olszewski (2), T. Szyrokow, S. Maćkowski.
Trener: Teemu Elomo.