MENU...

Druga porażka w Katowicach. Zdecydował jeden gol

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim ulegli na wyjeździe z GKS-owi Katowice 0:1 i w finałowej rywalizacji przegrywają już 0:2. W czwartek i piątek rywalizacja przeniesie się do Oświęcimia.

W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli katowiczanie, ale w bramce biało-niebieskich znakomicie spisywał się Clarke Saunders. 32-letni Kanadyjczyk świetnie strzegł swojego posterunku.

W drugiej odsłonie „Saundy” musiał jednak wyciągnąć krążek z siatki. W 28. minucie, podczas gry w przewadze, pokonał go Grzegorz Pasiut. Kapitan GieKSy popisał się kąśliwym uderzeniem z bulika.

Podopieczni Toma Coolena nie mieli nic do stracenia i musieli zaatakować. Dobre okazje mieli zwłaszcza Andrej Themár, a także Jegor Orłow i Aleksandr Strielcow.

W 54. minucie na ławkę kar trafił Igor Smal, ale goście nie zdołali wykorzystać okresu gry w przewadze. Najbliżej powodzenia był Krystian Dziubiński, który odważnie zjechał do środka tercji i uderzył w długi róg. Katowicki golkiper był na posterunku.

Oświęcimianom nie udało się wyrównać, choć w końcówce sztab szkoleniowy zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
1:0 Grzegorz Pasiut – Marcin Kolusz, Patryk Wronka (27:44, 5/4).

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Patryk Kasprzyk (główni) – Sławomir Szachniewicz, Michał Gerne (liniowi).
Minuty karne: 6-6.
Strzały: 29-29.
Widzów: 1420.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:0 dla GKS-u Katowice.
Kolejny mecz: w czwartek o 17:15 w Oświęcimiu.

GKS Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, M. Kolusz; B. Fraszko, G. Pasiut, P. Wronka – C. Hudson, J. Wanacki (2); M. Saarelainen, J. Monto (2), I. Smal (2) – M. Kruczek, P. Wajda; M. Bepierszcz, M. Michalski, P. Krężołek – K. Valtola; A. Eriksson, M. Lehtonen, F. Wielkiewicz oraz J. Prokurat.
Trener: Jacek Płachta

Unia: C. Saunders – J. Orłow, N. Stasienko; A. Themár, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa – M. Rogow, P. Bezuška; A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński – R. Glenn, K. Paszek; S. Kowalówka, Ł. Krzemień, D. Wanat – M. Noworyta; D. Oriechin, D. Apalkow, A. Trandin oraz A. Prusak.