Trzy punkty w Sosnowcu (WIDEO)

W meczu 16. kolejki Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unia Oświęcim wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 6:3. Dzięki tym zwycięstwu biało-niebiescy awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Podopieczni Nika Zupančiča byli dziś lepszą drużyną i zasłużyli na wygraną. Dobrze radzili sobie w przewadze, a najlepiej świadczy o tym fakt, iż wykorzystali trzy z czterech takich okresów.

Wynik spotkania już po 122 sekundach otworzył Andrej Themár, który wykorzystał świetne dogranie wzdłuż bramki Gregora Koblara. Na 2:0 podwyższył Sebastian Kowalówka, który popisał się soczystym uderzeniem pod poprzeczkę.

Tuż przed zakończeniem pierwszej tercji kontaktowego gola zdobył Filip Stoklasa, który „przestrzelił” łapaczkę Clarke’a Saundersa. Ten sam zawodnik tuż po przerwie mógł wyrównać, ale nieczysto trafił w krążek. Później złapał wykluczenie, a biało-niebiescy znów wykorzystali okres gry w przewadze. Klemen Pretnar zagrał do Gregora Koblara, a ten zaskoczył Rafała Radziszewskiego uderzeniem bez przyjęcia.

Sosnowiczanie rzucili się do ataku i ponownie zbliżyli się do zespołu z Oświęcimia na jedno trafienie. Zasłużone gratulacje od swoich kolegów odebrał Robert Karczocha.

O losach spotkania przesądziły trafienia Sebastiana Kowalówki i Dariusza Wanata z początku drugiej odsłony. Biało-niebiescy wypracowali sobie trzybramkową zaliczkę, która pozwoliła im uspokoić grę.

W 58. minucie podopieczni Marcina Kozłowskiego zdobyli trzeciego gola, a po chwili zagrali bez bramkarza. Ich nadzieję na korzystny rezultat ostatecznie rozwiał Patrik Luža, który umieścił gumę w pustej bramce.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
3:5 – Dominik Nahunko – Filip Stoklasa, Damian Tyczyński (57:31, 5/4),
3:6 – Patrik Luža (59:13, 5/6, do pustej).

Sędziowali: Robert Długi, Włodzimierz Marczuk (główni) – Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 8-8.
Strzały: 28-39.
Widzów: ok. 500.

Zagłębie: Radziszewski – Cunik (2), Działo; T. Kozłowski, Bucenko, Stoklasa (2) – Kaluža, Podsiadło; Oriechin, Karczocha, Garszyn – Horzelski, Triasunow; Bernacki (2), Tyczyński, Nahunko – Khoperia; Jarosz, Salamon, Stojek (2), Jaskólski.
Trener: Marcin Kozłowski.

Re-Plast Unia: Saunders – Wanacki (2), Pretnar; Koblar, Kalan, Themár – Bezuška, Luža; S. Kowalówka (2), Trandin, Przygodzki – Zaťko, Šaur (2); Protasenja, Wanat, Malicki – M. Noworyta (2), P. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień, Raška.
Trener: Nik Zupančič