Jeden punkt z JKH (WIDEO)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim wciąż nie mogą pozbyć się jastrzębskiego kompleksu. Dziś biało-niebiescy przegrali z ekipą znad czeskiej granicy 1:2 po dogrywce.

Podopieczni Nika Zupančiča już od 5. minuty musieli gonić wynik, bo Clarke Saunders skapitulował po szybkiej kontrze duetu Jesse Rohtla-Artem Iossafov. Pierwszy z nich skutecznie dograł, a drugi posłał gumę do siatki. Później Kanadyjczyk radził sobie wyśmienicie i uprzykrzał życie jastrzębskim napastnikom.

Problemem oświęcimian była słaba skuteczność, wszak długo nie mogli znaleźć sposobu na dobrze interweniującego Ondřeja Raszkę, choć okazji nie brakowało. Bramkarz JKH na dodatek miał sporo szczęścia, bo w 14. i 17. minucie, po uderzeniach Patryka Malickiego (tuż po wygranym buliku) i Sebastiana Kowalówki (z bliskiej odległości), dwukrotnie uratował go słupek.

Gospodarze słabo prezentowali się także podczas gier w przewadze. Dopiero 30 sekund po zakończeniu wykluczenia Henricha Jabornika, biało-niebiescy objęli prowadzenie. Klemen Pretnar wprowadził gumę do tercji, a Gregor Koblar popisał się precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka.

W trzeciej odsłonie trwała prawdziwa wymiana ciosów. Obie ekipy mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale z dobrej strony zaprezentowali się obaj bramkarze.

W 58. minucie o losach spotkania mogli przesądzić Luka Kalan i Andrej Themár. Zabrakło im jednak precyzji i odrobiny szczęścia.

Rozstrzygnięcie nie zapadło w regulaminowym czasie gry, więc sędziowie zarządzili dogrywkę. W niej decydujący cios zadał Dominik Paś, który wykorzystał dobre dogranie Macieja Urbanowicza.

Jednak oświęcimscy zawodnicy mieli ogromne pretensje do arbitrów prowadzących to spotkanie. Mirosław Cybuch i Tomasz Radzik nie zauważyli, że przed „złotym” trafieniem Pasia jastrzębianie popełnili dwa faule. Jabornik zahaczał Pretnara, a Paś uderzył kijem, a następnie spowodował upadek Gregora Koblara.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 1:2 d. (0:1, 1:0, 0:0, d. 0:1)
0:1 – Artem Iossafov – Jesse Rohtla (04:10),
1:1 – Gregor Koblar – Klemen Pretnar, Andrej Themár (38:55),
1:2 – Dominik Paś – Maciej Urbanowicz (61:05),

Sędziowali: Mirosław Cybuch, Tomasz Radzik (główni) – Piotr Matlakiewicz, Marcin Młynarski (liniowi)
Strzały: 26-29.
Minuty karne: 4-8.
Widzów: 2000.

Re-Plast Unia: Saunders – Wanacki, Pretnar (2); Koblar, Kalan, Themár – Bezuška, Luža (2); Kowalówka, Trandin, Przygodzki – Zaťko, P. Noworyta; Protasenja, Wanat, Malicki – M. Noworyta; Prusak, Krzmień, Raška.
Trener: Nik Zupančič

JKH: Raszka – Jass, Kostek; Sawicki, Jarosz (2), Urbanowicz – Jabornik (4), Górny; Iossafov, Rohtla, Kasperlík – Gimiński (2), Michałowski; Ł. Nalewajka, Paś, Sołtys – Matusik, Radzieńciak; R. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk.
Trener: Robert Kalaber