Unia ponownie lepsza od Zagłębia

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim imponują formą w okresie przygotowawczym. Dziś biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny stworzyły sobie wiele sytuacji strzeleckich, ale zarówno Clarke Saunders, jak i Rafał Radziszewski świetnie strzegli swoich posterunków.

Na pierwszą bramkę trzeba było poczekać do 32. minuty. Wtedy w ogromnym zamieszaniu pod bramką Zagłębia najlepiej poradził sobie Gregor Koblar i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie.

Sosnowiczanie błyskawicznie odpowiedzieli i do końca drugiej odsłony utrzymał się remis 1:1. W ostatniej tercji decydujący cios zadał Aleksiej Trandin, który minął rywala na linii niebieskiej, a następnie zaskoczył Rafała Radziszewskiego. Unia grała wtedy w przewadze.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
0:1 – Gregor Koblar – Luka Kalan, Klemen Pretnar (31:25),
1:1 – Adam Jaskólski (33:27),
1:2 – Aleksiej Trandin – Patrik Luža (52:59, 5/4).

Zagłębie: Radziszewski – Cunik, Turoň; Nahunko, Słaboń, Salamon – Kaluža, Triasunow; Oriechin, Karczocha, Garszyn – Podsiadło, Charousek; Bernacki, Bucenko, Stoklasa – Działo, Horzelski; Sikora, Stojek. Jaskólski.
Trener: Marcin Kozłowski.

Unia: Saunders – Pretnar, Wanacki; Koblar, Kalan, Themár – Luža, Bezuška; Przygodzki, Trandin, Protasenja – Zaťko, Šaur; Raška, Wanat, Krzemień – P. Noworyta, M. Noworyta; Malicki, Dudkiewicz, Prusak.
Trener: Nik Zupančič