Czeski drugoligowiec odprawiony z kwitkiem (WIDEO)

Hokeiści Re-Plastu Unii Oświęcim odnieśli kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem podopieczni Nika Zupančiča wysoko wygrali z HC Slezanem Opawa 7:0.

Słoweński szkoleniowiec przed tym spotkaniem zdecydował się na kilka zmian. W bramce postawił na Sebastiana Lipińskiego, który zastąpił Clarke’a Saundersa, a szansę pokazania swoich umiejętności otrzymali też testowany Dominik Raška oraz Adrian Prusak, którzy zastąpili dziś Andreja Themára i Petera Tabačka.

Biało-niebiescy dominowali od pierwszej do ostatniej minuty. Już po pierwszej tercji prowadzili 3:0, a festiwal strzelecki rozpoczął Luka Kalan. Słoweński środkowy zamarkował podanie do Anatolija Protesenji, a następnie z bekhendu trafił pod poprzeczkę. To był prawdziwy majstersztyk. Później worek z bramkami rozwiązał się na dobre.

Ekipa z Opawy miała ogromne problemy ze stworzeniem sobie okazji strzeleckich. Być może wpływ na to miał fakt, iż w zespole Slezana zabrakło ośmiu podstawowych zawodników.

Warto też wspomnieć, że w oświęcimskiej bramce z dobrej strony zaprezentował się Sebastian Lipiński. Młodzieżowy reprezentant Polski obronił kilka groźnych strzałów i zachował czyste konto.

Spora w tym zasługa moich kolegów, którzy bardzo dobrze bronili dostępu do bramki. Może dzisiejszy rywal był nieco słabszy od Zagłębia, ale nam też grało się dużo lepiej niż wczoraj

– powiedział „Lipa”

Spotkanie zakończyło się w nietypowy sposób. Otóż po regulaminowym czasie gry odbyła się pięciominutowa dogrywka (złota bramka Protasenji) w systemie trzech na trzech, a po niej seria rzutów karnych, wygrana przez oświęcimian 4:2.

Re-Plast Unia Oświęcim – HC Slezan Opawa 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
1:0 – Luka Kalan – Jakub Wanacki (07:59),
2:0 – Patryk Malicki – Dominik Raška, Łukasz Krzemień (9:30),
3:0 – Krzysztof Dudkiewicz – Dariusz Wanat, Adrian Prusak (13:26),
4:0 – Anatolij Protasenja – Aleksiej Trandin, Luka Kalan (27:17, 6/4),
5:0 – Sebastian Kowalówka – Aleksiej Trandin, Martin Przygodzki (32:13),
6:0 – Martin Przygodzki (53:36),
7:0 – Gregor Koblar – Anatolij Protasenja (57:32).

Sędziowali: Michał Baca, Szymon Urbańczyk (główni).
Minuty karne: 14 – 8.

Unia: Lipiński – Pretnar, Wanacki; Koblar, Kalan, Protasenja (2) – Zaťko (2), Šaur; Raška, Krzemień, Malicki (2) – Bezuška, Luža; Przygodzki (2), Trandin, S. Kowalówka – P. Noworyta, M. Noworyta; Prusak (2), Wanat (4), Dudkiewicz.
Trener: Nik Zupančič.

Slezan: Svoboda – Peslar, Ficek; Šmid, Kovařík (2), Kadula – Wiliński, Štindl (2); Horný, Malina, Zelenkow (2) – Slavik, Fedor; Biurkland, Pelucha, Hendrych (2) oraz Řimský.