Zwycięstwo z Podhalem. Kompleks przełamany

W dobrych humorach wracają z Nowego Targu zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy rozbili Tauron Podhale 6:1 i wygrali przy Parkowej 14 po raz pierwszy od 1414 dni!

Chłopcy z Chemików 4 od samego początku ruszyli do ataku i po 81 sekundach prowadzili 1:0. Wynik spotkania otworzył Łukasz Krzemień. Przed przerwą drugiego gola dołożył Dariusz Wanat, popisując się przepięknym uderzeniem w okienko.

Oświęcimianie byli lepszym zespołem w każdym elemencie hokejowego rzemiosła i kontrolowali grę. W 32. minucie na 3:0 podwyższył Victor Rollin Carlsson, który wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Bizubem.

Nowotarżanie, schowani za podwójną gardą, swoich szans szukali w kontrach i podczas gier w przewagach. W 37. minucie udało im się wykorzystać „power play”, a sposób na Clarke’a Saundersa w ogromnym zamieszaniu znalazł Łukasz Siuty.

Ale biało-niebiescy szybko odpowiedzieli. Już 55 sekund później czwartego gola dla Unii zdobył wracający po kontuzji Andrej Themár. Słowacki skrzydłowy w swoim stylu pociągnął z nadgarstka i guma znalazła się w siatce.

Hokeiści Unii w trzeciej odsłonie przypieczętowali zwycięstwo dwiema bramkami, które zdobyli podczas gier w przewadze. Zasłużone gratulacje od swoich kolegów odebrali kolejno Peter Bezuška i Krystian Dziubiński.

W niedzielę oświęcimianie zmierzą się na własnym lodzie z Ciarko STS-em Sanok. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Tauron Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
0:1 – Łukasz Krzemień – Aleksiej Trandin (01:21),
0:2 – Dariusz Wanat – Aleksiej Trandin, Łukasz Krzemień (16:34),
0:3 – Victor Rollin Carlsson – Teddy Da Costa, Andrej Themár (32:50),
1:3 – Łukasz Siuty – Gleb Bondaruk (36:08, 5/4),
1:4 – Andrej Themár (37:03),
1:5 – Peter Bezuška – Daniił Oriechin, Cole MacDonald (52:17, 5/4),
1:6 – Krystian Dziubiński – Cole MacDonald, Sebastian Kowalówka (58:29, 5/3)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Tomasz Radzik (główni) – Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi).
Minuty karne: 12 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 8.
Strzały: 20-27 (4-9, 10-10, 6-8).
Widzów: 550.

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała (2); Kolusz, Bryniczka (2), Bondaruk – Szurowski, Volráb; Siuty, Majoch (2), F. Kapica – P. Wsół (2), Michalski; Worwa (2), Słowakiewicz, Bochnak – Kamieniecki, Sulka; Soroka, J. Malasiński, B. Wsół.
Trener: Andriej Gusow.

Re-Plast Unia: Saunders – Bezuška (2), MacDonald; S. Kowalówka, Dziubiński, Oriechin – Skinnars, M. Noworyta; Da Costa, Rollin Carlsson, Themár – Paszek (2), P. Noworyta (2); Wanat (2), Krzemień, Trandin oraz Kusak i Prusak.
Trener: Tom Coolen.