Zwycięstwo z „Pasami” i drugie miejsce po sezonie zasadniczym (WIDEO)

Już jedenaste zwycięstwo z rzędu na własnym lodzie odnieśli dziś hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy pokonali Comarch Cracovię 5:3.

W spotkanie lepiej weszli krakowianie, którzy w 9. minucie po ładnej kontrze objęli prowadzenie. Damian Kapica zagrał wzdłuż bramki do Tomáša Urbana, a ten umieścił gumę pod poprzeczką. Goście poszli za ciosem i w nieco szczęśliwych okolicznościach zdobyli drugiego gola.

Sygnał do odrabiania strat jeszcze przed przerwą dał Siemion Garszyn, który z bliskiej odległości zaskoczył Miroslava Kopřivę. Oświęcimscy kibice mieli pierwsze powody do radości. Ale mecz z każdą minutą był coraz bardziej emocjonujący.

Tuż po zmianie stron podopieczni Nika Zupančiča wykorzystali dwie gry w przewadze i niejako odwrócili losy spotkania. W obu przypadkach znakomicie zachował się Klemen Pretnar. Słoweński defensor najpierw idealnie dograł do Gregora Koblara, który uderzeniem bez przyjęcia zaskoczył bramkarza Cracovii, a później sam przymierzył z nadgarstka.

Ekipa spod Wawelu zdołała doprowadzić do wyrównania za sprawą niezwykle sprytnego i dynamicznego Ondreja Mikuli. Słowak zaskoczył Clarke’a Saundersa uderzeniem z niemal zerowego kąta. Chwilę później „Pasy” mogły wyjść na prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Damian Kapica.

Niezwykle ważna dla losów spotkania okazała się bramka Klemena Pretnara z początku trzeciej odsłony. 33-letni defensor znów popisał się dobrym uderzeniem z nadgarstka. Tym razem jego zespół grał w podwójnej przewadze.

Goście rozpoczęli pogoń za wynikiem, ale nie zdołali wyrównać. W końcówce trener Rudolf Roháček zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza, ale nie przyniósł on zamierzonego efektu. Oświęcimianie przejęli krążek, a gumę w pustej bramce umieścił Aleksiej Trandin.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
4:3 – Klemen Pretnar – Miroslav Zaťko, Sebastian Kowalówka (41:13, 5/3),
5:3 – Aleksiej Trandin – Radek Meidl, Martin Przygodzki (59:33, 5/6, do pustej bramki)

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Tomasz Radzik (główni) – Dawid Mazur, Marcin Młynarski(liniowi).
Minuty karne: 18 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Andreja Themára) – 20 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 37-28.
Widzów: ok. 2000.

Unia: Saunders – Bezuška, Šaur; Meidl, Trandin, Przygodzki – Zaťko, Pretnar; Koblar (2), Kalan, S. Kowalówka – Wanacki, Luža; Garszyn, Oriechin, Themár (12) – P. Noworyta (2); Malicki, Krzemień, Wanat (2).
Trener: Nik Zupančič.

Cracovia: Kopřiva – Rompkowski (2), Musioł; Leivo, Urban (4), Kapica (2) – Štebih (2), Ježek (2); Abramov (2), Bahenský, Tvrdoň – Bychawski (2), Kruczek; Mikula, Kalinowski (2), Domogała – Dąbkowski, Gajor; Brynkus, Bryniczka, Bepierszcz.
Trener: Rudolf Roháček