Zwycięstwo biało-czerwonych i dublet „Dziubka” (WIDEO)

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu Mistrzostw Świata Dywizji IA rozbiła Litwę 7:0. Sporą cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył nasz kapitan Krystian Dziubiński, który strzelił dwie bramki i asystował przy golu Patryka Wronki.

Biało-czerwoni okazali się lepsi od rywali w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Po pierwszej odsłonie prowadzili 3:0. Wynik spotkania otworzył Kamil Wałęga, a drugiego gola soczystym uderzeniem z dystansu dołożył Maciej Kruczek.

Krystian Dziubański punktował podczas gry w przewagach, które były domeną „Orłów”. W 8. minucie trafił na 3:0, a w 49. minucie postawił pieczęć na zwycięstwie.

Pod koniec drugiej odsłony asystował przy trafieniu Patryka Wronki, które dało mu hat tricka.

6:0 Patryk Wronka – Krystian Dziubiński, Grzegorz Pasiut (39:47, 5/4),
7:0 Krystian Dziubiński – Patryk Wronka, Paweł Dronia (48:40, 5/4).

Sędziowali: Andrew Dalton, Attila Nagy (główni) – Ilia Kisil, Jussi Thomann (liniowi).
Minuty karne: 4-12.
Strzały: 34-9.

Polska: J. Murray – M. Kruczek, P. Wajda; P. Wronka, G. Pasiut, B. Fraszko – M. Kolusz, B. Ciura; B. Jeziorski, K. Dziubiński, A. Łyszczarczyk – P. Dronia, A. Kostek (2);, D. Paś (2), K. Wałęga, P. Zygmunt – K. Górny, O. Jaśkiewicz, M. Michalski, F. Starzyński, R. Galant.
Trener: Róbert Kaláber

Litwa: M. Armalis – N. Ališauskas, J. Jasinevičius; A. Bosas, U. Čižas, P. Gintautas (2) – K. Gusevas (2), E. Protčenko; M. Kaleinikovas, M. Grinius, E. Noreika (2) – M. Mikalauskas, M. Stankius; A. Bendžius, E. Binkulis (2), I. Četvertak (2) – S. Valivonis; oraz E. Krakauskas (2), K. Krasilnikovas, D. Laimutis, M. Dumčius.
Trener: Ron Pasco