MENU...

Zgodnie z planem. Pewne zwycięstwo i klasyczny hat trick Nahunki

Unia Oświęcim efektownie zakończyła ligowe granie przed przerwą reprezentacyjną. W 16. kolejce TAURON Hokej Ligi biało-niebiescy rozbili na wyjeździe Podhale Nowy Targ 9:2, a show w trzeciej tercji skradł Dominik Nahunko, który w niespełna dziesięć minut skompletował klasycznego hat tricka.

Podopieczni Markusa Juurikkali przystąpili do spotkania z zamiarem zdobycia kompletu punktów, mimo problemów kadrowych. W składzie zabrakło kontuzjowanych Samiego Aittokallio, Aleksiego Mäkeli, Damiana Tyczyńskiego i Adriana Ziobra, a także chorego Jimiego Rönkkönena. Do pełni sił po urazie wraca Olaf Bizacki, natomiast kapitan Rihards Marenis otrzymał wolne od sztabu szkoleniowego. Między słupkami stanął Jan Kusak.

Biało-niebiescy znakomicie rozpoczęli spotkanie. Już w 56. sekundzie Jakub Lewandowski dograł krążek przed bramkę, a Severi Immonen z bliska skierował go do siatki. W 15. minucie prowadzenie podwyższył Erik Ahopelto, który wykończył składną akcję gości po podaniach Jerego Jokinena i Matta Wilkinsa. Unia mogła zdobyć kolejne bramki, ale dobrze spisywał się bramkarz Podhala Kacper Zając.

Gospodarze odpowiedzieli na początku drugiej tercji. W 21. minucie Fabian Kapica wycofał krążek między buliki, a Wiktor Bochnak pokonał Jana Kusaka. Oświęcimianie szybko jednak odzyskali kontrolę nad spotkaniem. W 29. minucie Matt Wilkins wygrał wznowienie, a Jere Jokinen wymanewrował Zająca i podwyższył prowadzenie. Niespełna dwie minuty później Erik Ahopelto zagrał do Kallego Valtoli, a fiński obrońca efektownym strzałem z ostrego kąta posłał krążek pod poprzeczkę. Po 40 minutach Unia prowadziła 4:1.

W trzeciej tercji Podhale spróbowało jeszcze wrócić do gry. W 44. minucie, podczas gry w przewadze, Łukasz Kamiński uderzył z prawego bulika i znalazł drogę do bramki pomiędzy parkanami Kusaka. Odpowiedź Unii była jednak błyskawiczna. Zaledwie 71 sekund później Dominik Nahunko przymierzył z lewego skrzydła w samo okienko, a chwilę potem po raz drugi pokonał Zająca, tym razem strzałem z prawego bulika przy dalszym słupku.

Nahunko nie zamierzał na tym poprzestać. W 55. minucie ponownie znalazł sposób na bramkarza gospodarzy, posyłając krążek z ostrego kąta pod poprzeczkę. Tym samym skompletował klasycznego hat tricka, zdobywając wszystkie trzy bramki w niespełna dziesięć minut. Unia prowadziła już 7:2 i pewnie zmierzała po zwycięstwo.

W końcówce biało-niebiescy jeszcze podwyższyli wynik. W 56. minucie Lukash Matthews wykorzystał podanie Erika Ahopelto i efektownym strzałem pod poprzeczkę zdobył ósmego gola dla Unii. Tuż przed końcem spotkania Ahopelto sam wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 9:2.

Podhale Nowy Targ – KS Unia Oświęcim 2:9 (0:2, 1:2, 1:5)
0:1 Severi Immonen – Jakub Lewandowski, Otto Nieminen (00:56),
0:2 Erik Ahopelto – Jere Jokinen, Matt Wilkins (14:24),
1:2 Wiktor Bochnak – Fabian Kapica, Dmitrij Załamaj (20:15),
1:3 Jere Jokinen – Matt Wilkins (28:57),
1:4 Kalle Valtola – Erik Ahopelto, Matt Wilkins (30:24 – odłożona kara),
2:4 Łukasz Kamiński – Fabian Kapica (43:46, 5/4),
2:5 Dominik Nahunko – Kalle Valtola, Jakub Lewandowski (44:57),
2:6 Dominik Nahunko – Bartosz Florczak (45:40),
2:7 Dominik Nahunko – Jakub Lewandowski (54:20, 5/4),
2:8 Lukash Matthews – Erik Ahopelto, Matt Wilkins (55:57),
2:9 Erik Ahopelto – Jere Jokinen, Matt Wilkins (59:29).

Sędziowali: Marcin Majta, Mateusz Krzywda (główni) – Michał Żak, Michał Kret (liniowi).
Minuty karne: 4-6.
Strzały: 21-42.
Widzów: 730.

Podhale: K. Zając – D. Załamaj, K. Bocheński, K. Jarczyk, F. Kapica, W. Bochnak – M. Horzelski, D. Bryniarski, D. Olifirczuk, A. Słowakiewicz (2), R. Alanko – J. Matera, W. Tańczyk, D. Łojas, K. Malasiński, Ł. Kamiński – D. Matthews, M. Sroka, A. Kolendowicz, S. Żółtek, E. Duda.
Trener: Andrzej Świstak

Unia Oświęcim: J. Kusak – B. Florczak, K. Valtola, J. Lewandowski, S. Immonen, O. Nieminen – M. Mościcki, S. Ventelä, E. Ahopelto, M. Wilkins (2), J. Jokinen – L. Matthews, R. Diukow (2), M. Kusak, Ł. Krzemień, D. Nahunko – P. Płatacz, J. Sołtys, M. Staniecko (2).
Trener: Markus Juurikkala

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 16397529
2.GKS Katowice19348246
3.Polonia Bytom17337338
4. KH Energa Toruń16326840
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec16317340
6.Unia Oświęcim15286349
7.Comarch Cracovia17234761
8.JKH GKS Jastrzębie16203044
9.STS Sanok1662370
10.Podhale Nowy Targ16020136

NAJBLIŻSZY MECZ...

13 listopada 2026 (piątek) 19:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
JKH GKS Jastrzębie

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...