Zawodnik Re-Plast Unii w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 13. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazł się jeden gracz Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu hokejowego w Polsce wyróżnili obrońcę biało-niebieskich Petera Bezuškę.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tej nominacji.


Peter Bezuška (Re-Plast Unia Oświęcim)
– Biało-niebiescy odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 3:2. W naszym zestawieniu słowackiego defensora po prostu nie mogło zabraknąć. Tradycyjnie walczył za dwóch, ale do ofiarnej i ambitnej gry dołożył też coś ekstra. Asystę przy trafieniu Sebastiana Kowalówki oraz złotego gola, dającego oświęcimianom dwa punkty. Po podaniu Pawło Padakina znalazł się w sytuacji sam na sam z Bence Bálizsem, zwiódł jastrzębskiego bramkarza i umieścił gumę pod poprzeczką! W klasyfikacji plus/minus wypadł na +2 i teraz jest jej samodzielnym liderem.

Szóstka Hokej.Netu - 13. kolejka PHL

Nominowani:

Tomáš Fučík (GKS Tychy), Peter Bezuška (Re-Plast Unia Oświęcim), Patrik Szécsi (KH Energa Toruń), Patryk Wronka (Comarch Cracovia), Roman Szturc (GKS Tychy), Mark Kaleinikovas (JKH GKS Jastrzębie).

https://hokej.net/artykul/szostka-hokejnetu-13-kolejka-phl-4

Comments are closed.