Zawodnik Re-Plast Unii w Szóstce Hokej.Netu

Portal Hokej.Net wybrał szóstkę najlepszych zawodników 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi. W tym zestawieniu znalazł się jeden gracz Re-Plast Unii Oświęcim.

Dziennikarze największego i najbardziej popularnego serwisu hokejowego w Polsce wyróżnili obrońcę biało-niebieskich Ryana Glenna.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie tej nominacji.

Ryan Glenn (Re-Plast Unia Oświęcim) [*6]
– To właśnie doświadczony Kanadyjczyk w 29. minucie gry otworzył wynik spotkania z Ciarko STS-em Sanok. Podczas gry w liczebnej przewadze przymierzył z okolic linii niebieskiej i kompletnie zaskoczył Patrika Spěšný’ego. W defensywie imponował spokojem i nie popełnił rażących błędów. Widać, że w systemie Kevina Constantine’a radzi sobie znacznie lepiej niż Nika Zupančiča. Mocno poprawił się też w klasyfikacji plus/minus z -2 na +6.

Miroslav Zaťko (Re-Plast Unia Oświęcim)
– 36-letni Słowak w spotkaniu z KH Energą Toruń nawiązał do swoich najlepszych lat spędzonych na taflach polskiej ligi. W obronie popisał się on ponadprzeciętnym spokojem i rozwagą, a do tego biało-niebiescy nie stracili ani jednego gola, kiedy przebywał on na lodzie.

Nominowani:

Anton Svensson (KH Energa Toruń), Adrian Gajor (Tauron KH Podhale Nowy Targ), Ryan Glenn (Re-Plast Unia Oświęcim), Alexander Szczechura (GKS Tychy), Michael Cichy (GKS Tychy), Andriej Czwanczikow (KH Energa Toruń).

http://hokej.net/pl/news,artykul,5,57256,szostka-hokejnetu-%E2%80%93-30-kolejka-phl.html

Comments are closed.