MENU...

Zagłębie pokonane! Trofeum dla Unii

„Turniej Czterech Prezydentów” dobiegł końca! Zwycięzcą tych zmagań została Re-Plast Unia Oświęcim, która w ostatnim meczu pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:2.!

Biało-niebiescy, aby wygrać cały turniej, musieli wygrać po regulaminowym czasie gry różnicą przynajmniej dwóch bramek. To im się udała i trofeum pojechało z Sosnowca do Oświęcimia.

Podopieczni Nika Zupančiča milowy krok do zwycięstwa zrobili już w pierwszej tercji, po której prowadzili 2:0 po golach Erika Ahopelto i Łukasza Krzemienia.

W drugiej odsłonie trzeciego gola po ładnym uderzeniu z nadgarstka zdobył Andrij Denyskin, a na początku trzeciej odsłonie prowadzenie podwyższył jeszcze Erik Ahopelto.

Sosnowiczanie w 52. minucie rozpoczęli odrabiać straty. W zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Patryk Krężołek, a na 92 sekundy trafił jeszcze Ryley Lingren. Jednak na więcej gospodarzy nie było już stać. Nie pomógł im też manewr z wycofaniem bramkarza.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
0:1 – Ahopelto – Karjalainen, Dziubiński (00:44),
0:2 – Krzemień – Bezuška, Dudkiewicz (09:24),
0:3 – Denyskin – Krzemień, Prusak (37:55),
0:4 – Ahopelto – Karjalainen, K. Valtola (45:13),
1:4 – Krężołek – Szturc, Tyczyński (51:46, 5/4),
2:4 – Lingren – O Valtola (58:28, 5/4).

Minuty karne: 2-10.

Zagłębie: Spěšný – Charvát, Šaur; Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Kotlorz; Salo, Lingren, O. Valtola – Krawczyk, Naróg (2); Karasiński, Sikora, Bernacki – Andrejkiw, Włodara; Kozłowski, Bucenko, Łoza.
Trener: Piotr Sarnik

Unia: Lundin – Ackered, Diukow; Sadłocha (2), Dziubiński (2), S. Kowalówka – Valtola (2), Jākobsons; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen (2) – Bezuška, Dudkiewicz; Denyskin, Krzemień (2), Prusak.