Zadanie wykonane, Zagłębie pokonane! (WIDEO)

W meczu 43. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 6:3 i odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. Bardzo dobry występ zaliczył Erik Ahopelto, który zdobył dwie bramki i zanotował asystę.

W pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy bramek, ale w drugiej posypały się jak z rogu obfitości i to ta część gry przesądziła o końcowym wyniku.

Wynik spotkania otworzył Erik Ahopelto, który w 25. minucie pognał z kontrą i uderzeniem z nadgarstka zaskoczył Sebastiana Lipińskiego. Warto dodać, że oświęcimianie grali wówczas w… osłabieniu.

Chwilę później soczystym uderzeniem z pełnego zamachu popisał się Tim Friberg, a guma znalazła się w siatce. Sędziowie dla pewności sprawdzili zapis wideo, a po krótkiej analizie rozłożyli ręce, obwieszczając, że gol został zdobyty w nieprawidłowy sposób. Krążek przerwał bowiem boczną siatkę, więc sędziowie musieli ją naprawić.

Później to biało-niebiescy dyktowali warunki rywalizacji. W 28. minucie na 2:0 podwyższył Patryk Noworyta, który “przestrzelił” Sebastiana Lipińskiego. Siedem minut później trzeciego gola uderzeniem z najbliższej odległości dołożył Michael Cichy.

Naporu oświęcimian nie wyhamował gol Dominika Nahunki. Efekt był taki, że w ciągu 70 sekund podopieczni Nika Zupančiča dołożyli trzy trafienia, robiąc milowy krok w kierunku zwycięstwa. Zasłużone gratulacje od swoich podopiecznych odebrali Erik Ahopelto (uderzenie z bekhendu), Teddy Da Costa (strzał między parkany) i Łukasz Krzemień (dobra próba z dystansu).

W trzeciej odsłonie spotkanie straciło na jakości. Oświęcimianie popełniali sporo prostych błędów, a sosnowiczanie starali się je wykorzystać.

I to im się udało, bo zdobyli dwa gole w przewadze. Sposób na Kevina Lindskouga znaleźli Jarosław Rzeszutko oraz Aleksandr Pawlenko. Pierwszy z nich trafił z najbliższej odległości, a drugi wykorzystał bardzo dobre zagranie Jakuba Witeckiego.

Zagłębie Sosnowiec – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 3:6 (0:0, 1:6, 2:0)
2:6 Jarosław Rzeszutko – Dominik Nahunko, Damian Piotrowicz (46:19, 5/4),
3:6 Aleksandr Pawlenko – Jakub Witecki, Christian Blomqvist (48:57, 5/4).

Sędziowali: Robert Długi, Bartosz Kaczmarek (główni) – Wojciech Moszczyński, Michał Gerne (liniowi).
Minuty karne: 6-14.
Strzały: 43-39.
Widzów: 200.

Zagłębie: S. Lipiński (od 37:37 do 40:00 J. Mentel) – M. Naróg (2), M. Kotlorz; J. Witecki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz – W. Andrejkiw, A. Khoperia; S. Modén (2), C. Blomqvist, T. Friberg – J. Michałowski, O. Krawczyk; K. Sikora, T. Kozłowski, P. Kogut – L. Motloch, S. Luszniak; A. Pawlenko, N. Bucenko (2), D. Nahunko.
Trener: Marcin Kozłowski

Unia: K. Lindskoug (2) – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons (2); A. Denyskin (2), K. Dziubiński, P. Padakin (2) – R. Diukow, A. Jerofejevs; T. Da Costa, M. Cichy, E. Ahopelto – P. Bezuška (2), P. Noworyta, J. Sołtys, Ł. Krzemień, S. Kowalówka (2) – M. Noworyta; K. Dudkiewicz, D. Wanat (2), K. Paszek.
Trener: Nik Zupančič