Zadanie wykonane. Unia w półfinale! (WIDEO)

Tak jest! TAURON Re-Plast Unia Oświęcim pokonała KH Energę Toruń 4:3 i wygrała ćwierćfinałową rywalizację w stosunku 4:1.

Podopieczni Nika Zupančiča znakomicie spisali się w pierwszej odsłonie, po której prowadzili 3:0. Dodajmy, że wszystkie trzy gole zdobyli w odstępie 77 sekund!

Wynik spotkania otworzył Teddy Da Costa, który po podaniu Romana Diukowa odważnie wjechał do tercji i pociągnął z nadgarstka tuż przy lewym słupku. Mateusz Studziński nie zdołał zatrzymać tego uderzenia.

Na 2:0 podwyższył Tommi Laakso. Fiński skrzydłowy zamienił na gola przepiękne dogranie Dariusza Wanata, który wyprowadził szybką i sprawną kontrę. Z kolei trzeciego gola – po zagraniu Michaela Cichego – dołożył Alexander Szczechura. 32-letni skrzydłowy efektownie przełożył sobie krążek, a następnie umieścił go pod poprzeczką. Wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte.

Po przerwie Unia wyraźnie spuściła z tonu, a torunianie zaczęli to wykorzystywać. Sygnał do ataku dał Niki Koskinen, który uderzył sprzed obrońcy i zaskoczył Kevina Lindskouga. Podopieczni Teemu Elomo poszli za ciosem i w 26. minucie – za sprawą Elias Elomy – zdobyli kontaktowego gola.

Napór “Stalowych Pierników” nieco przystopował Krystian Dziubiński, który wykorzystał zagranie zza bramki Pawła Padakina i oddał strzał na bramkę. Guma odbiła się od pleców Mateusza Studzińskiego i przekroczyła linię bramkową.

Ale goście nie poddali się. Adrian Jaworski mocnym podaniem rozerwał szyki defensywne Unii, a Illa Korenczuk wjechał do oświęcimskiej tercji i uderzeniem sprzed obrońcy zaskoczył Kevina Lindskouga.

Później na lodzie byliśmy świadkami wymiany ciosów, ale obaj bramkarze nie dali się już pokonać. Ekipie z grodu Kopernika nie pomógł też manewr z wycofaniem bramkarza.

Biało-niebiescy w półfinale zmierzą się z GKS-em Tychy. Pierwsze mecze odbędą się 11 i 12 marca w Oświęcimiu.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)
1:0 Teddy Da Costa – Roman Diukow, Erik Ahopelto (06:39, 5/4)
2:0 Tommi Laakso – Dariusz Wanat, Jan Sołtys (07:15)
3:0 Alexander Szczechura – Michael Cichy, Andrij Denyskin (07:56)
3:1 Niki Koskinen (21:34)
3:2 Elias Elomaa – István Gábor Szűcs, Kamil Kalinowski (25:18)
4:2 Krystian Dziubiński – Pawło Padakin, Andrij Denyskin (36:39, 5/4)
4:3 Illa Korenczuk – Adrian Jaworski, Oskar Bajwenko (42:45)

Sędziowali: Paweł Breske, Marcin Polak (główni) – Wojciech Czech, Andrzej Nenko (liniowi).
Minuty karne: 4-12.
Strzały: 34-21.
Widzów: 1395.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 4:1 dla TAURON Re-Plast Unii.
Awans do półfinału: TAURON Re-Plast Unia.

Unia: K. Lindskoug – R. Diukow; A. Jerofejevs, E. Ahopelto, K. Dziubiński, P. Padakin – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons; A. Denyskin, M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, P. Noworyta; T. Da Costa, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek; T. Laakso (4), D. Wanat, J. Sołtys.
Trener: Nik Zupančič

KH Toruń: M. Studziński – A. Jaworski, O. Bajwenko; M. Zając, M. Syty, M. Viitanen – M. Zieliński, E. Augstkalns; I. Korenczuk (2), N. Koskinen (2), M. Kalinowski – J. Gimiński (4), J. Ahonen; I. Szűcs, K. Kalinowski (2), E. Elomaa – P. Szécsi, E. Schafer; D. Olszewski, S. Maćkowski, J. Prokurat.