Zadanie wykonane! Unia pokonuje torunian (WIDEO)

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim w dobrych humorach wracają z Torunia. Biało-niebiescy w meczu 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali KH Energę Toruń 6:4. Po dwa gole zdobyli Andrij Denyskin (na zdjęciu) i Krystian Dziubiński.

W przekroju całego meczu oświęcimianie byli zespołem bardziej kreatywnym i skuteczniejszym.

Po pierwszej tercji był remis 1:1. W 8. minucie wynik spotkania otworzył Teddy Da Costa, który ze stoickim spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Studzińskim. Tuż przed przerwą wyrównał Jakub Gimiński, popisując się soczystym uderzeniem spod linii niebieskiej.

W drugiej biało-niebiescy zrobili milowy krok w kierunku zwycięstwa, wygrywając tę odsłonę 4:1. W 26. minucie precyzyjnym uderzeniem z bulika popisał się Krystian Dziubiński, a gra toczyła się wówczas w czteroosobowych zestawieniach. Dwie minuty później wicemistrzowie Polski perfekcyjnie rozegrali przewagę. Michael Cichy dograł do Teddy’ego Da Costy, a ten wystawił gumę Andrijowi Denyskinowi. Rosły Ukrainiec nie miał problemów z umieszczeniem gumy w siatce.

W 33. minucie straty zmniejszył Adrian Jaworski, ale na trafienie toruńskiego obrońcy odpowiedzieli Denyskin i Graborenko.

„Stalowe Pierniki” w trzeciej odsłonie postawiły wszystko na jedną kartę. Udało im się zdobyć dwie bramki, ale w końcówce decydujący cios zadał Krystian Dziubiński. Kapitan Unii umieścił gumę w pustej bramce.

Na sam koniec dodajmy, że trener Nik Zupančič musiał zestawić dziś skład bez kontuzjowanych Kamila Paszka i Alexandra Szczechury oraz Filippa Pangiełowa-Jułdaszewa, którego z gry wykluczyły problemy rodzinne.

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 4:6 (1:1, 1:4, 2:1)
4:5 Patrik Szécsi – Niki Koskinen, Illa Korenczuk (59:06, 4/4),
4:6 Krystian Dziubiński (59:56 – do pustej bramki).

Sędziowali: Paweł Breske, Robert Długi (główni) – Mateusz Kucharewicz, Łukasz Barutowicz (liniowy).
Minuty karne: 6-12.
Strzały: 24-23.
Widzów: 512.

KH Toruń: M. Studziński – A. Jaworski, P. Szécsi; M. Zając, N. Koskinen (2), M. Viitanen – J. Gimiński (2), O. Bajwenko; I. Korenczuk, M. Syty (2), M. Kalinowski – E. Augstkalns, M. Zieliński; E. Elomaa, K. Kalinowski, E. Jeskanen – E. Schafer; D. Olszewski, S. Maćkowski, J. Wenker oraz T. Szyrokow.
Trener: Teemu Elomo.

Unia (2): K. Lindskoug – K. Jākobsons, R. Graborenko (2); A. Denyskin, M. Cichy, T. Da Costa – R. Diukow, A. Jerofejevs; P. Padakin, K. Dziubiński (2), E. Ahopelto – P. Bezuška, P. Noworyta, J. Sołtys (2), Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta; T. Laakso, D. Wanat (4), A. Prusak.
Trener:  Nik Zupančič.