Zadanie wykonane. Punkty w Nowym Targu zaksięgowane (WIDEO)

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego TAURON Re-Plast Unia Oświęcim pokonała na wyjeździe TAURON Podhale Nowy Targ 6:2. Dobre spotkanie rozegrał Sebastian Kowalówka, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz asystował przy trafieniu Teddy’ego Da Costy.

Podopieczni Nika Zupančiča w pierwszej odsłonie dyktowali tempo gry i mieli całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na lodzie. Swoją dominację udokumentowali zdobyciem dwóch goli. W ciągu 48 sekund Oskara Polaka pokonali Sebastian Kowalówka i Teddy Da Costa.

W drugiej odsłonie nowotarżanie odrobili straty, ale w trzeciej oświęcimianie wrzucili wyższy bieg i wygrali całe spotkanie.

W 41. minucie prowadzenie biało-niebieskim przywrócił bardzo aktywny w tym meczu Kowalówka, który znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie i popisał się znakomitą dobitką.

Chwilę później na listę strzelców wpisał się Krystian Dziubański, popisując się soczystym uderzeniem z pełnego zamachu. Ten gol dał „Dziubkowi” koronę króla strzelców! Kapitan ekipy z Chemików 4 w 54. minucie idealnie dograł do Andrija Denyskina, a ten znakomicie przymierzył z wysokości bulika.

Zwycięstwo biało-niebieskich na 27 sekund przed końcem przypieczętował Łukasz Krzemień i pełna pula pojechała do Oświęcimia.

TAURON KH Podhale Nowy Targ – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:6 (0:2, 2:0, 0:4)
0:1 Sebastian Kowalówka – Alexander Szczechura, Michael Cichy (07:47),
0:2 Teddy Da Costa – Sebastian Kowalówka, Łukasz Krzemień (08:35),
1:2 Marat Soroka – Jakub Malasiński, Karol Sarniak (26:10),
2:2 Krzysztof Jarczyk – Damian Tomasik (32:00),
2:3 Sebastian Kowalówka – Roman Diukow, Teddy Da Costa (40:56, 5/4),
2:4 Krystian Dziubiński – Filipp Pangiełow-Jułdaszew, Kristaps Jākobsons (45:05),
2:5 Andrij Denyskin – Krystian Dziubiński (53:09),
2:6 Łukasz Krzemień – Teddy Da Costa (59:33),

Sędziowali: Sebastian Kryś, Patryk Pyrskała (główni) – Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi).
Minuty karne: 6-4.
Strzały: 20-40.
Widzów: 350.

Podhale: O. Polak – D. Tomasik (2), P. Wsół (2); A. Maunula, B. Neupauer, M. Czikancew – D. Szlembarski, O. Ałeksandrow; M. Soroka, A. Słowakiewicz, W. Bochnak (2) oraz K. Sarniak, K. Jarczyk, J. Malasiński, K. Malasiński.
Trener: Aleksandrs Beļavskis

Unia: R. Kowalówka – F. Pangiełow-Jułdaszew, K. Jākobsons; A. Denyskin, K. Dziubiński, T. Laakso – R. Diukow, A. Jerofejevs; E. Ahopelto, M. Cichy, A. Szczechura – P. Bezuška, P. Noworyta; T. Da Costa, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, K. Paszek (2); A. Prusak (2), D. Wanat, J. Sołtys.
Trener: Nik Zupančič