Zadanie wykonane! Hat trick kapitana (WIDEO)

Re-Plast Unia Oświęcim wróciła na zwycięską ścieżkę. Biało-niebiescy w meczu 35. kolejki TAURON Hokej Ligi pokonali na wyjeździe Marmę Ciarko STS Sanok 6:1, a trzy bramki dla naszego zespołu zdobył Krystian Dziubiński.

Oświęcimianie pojechali na Podkarpacie bez zmagającego się z problemami żołądkowymi Linusa Lundina oraz Kamila Sadłochy, który w ostatnim spotkaniu nabawił się drobnego urazu.

Podopieczni Nika Zupančiča wygrali jak najbardziej zasłużenie. Byli aktywniejsi, bardziej kreatywni i w ciągu całego meczu oddali aż 48 strzałów. W bramce Unii ponownie pojawił się Robert Kowalówka i zaprezentował się z niezłej strony.

Oświęcimianie na prowadzenie wyszli już w 8. minucie, po trafieniu Jana Sołtysa, który huknął z prawego bulika. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona.

Sanoczanie wyrównali w 30. minucie. Dobre podanie Dawida Musioła wykorzystał Mark Viitanen i z najbliższej odległości trafił do siatki.

Później gole zdobywali już tylko biało-niebiescy, a do odzyskania prowadzenia potrzebowali zaledwie dwóch minut. Na listę strzelców wpisał się Krystian Dziubiński, który sprytnie przekierował do bramki dogranie Erika Ahopelto.

W trzeciej odsłonie hokeiści Unii dołożyli cztery gole i w dobrych humorach udali się do grodu nad Sołą.

Marma Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)
0:1 Jan Sołtys – Łukasz Krzemień, Adrian Prusak (07:29),
1:1 Mark Viitanen – Dawid Musioł, Johan Ceder (29:45),
1:2 Krystian Dziubiński – Erik Ahopelto, Dariusz Wanat (31:39),
1:3 Krystian Dziubiński – Roman Diukow (45:07),
1:4 Erik Ahopelto – Henry Karjalainen (49:10, 4/5),
1:5 Daniel Olsson Trkulja – Andrij Denyskin, Mark Kaleinikovas (59:04),
1:6 Krystian Dziubiński – Andrij Denyskin, Carl Ackered (59:36, 5/4).

Sędziowali: Paweł Breske, Paweł Kosidło (główni) – Wiktor Zień, Wojciech Czech (liniowi).
Minuty karne: 14-12.
Strzały: 16-48.
Widzów: 700.

STS Sanok: D. Salama (od 59:05 F. Świderski) – A. Binner (2), C. Lindberg, M. Viitanen, J. Ceder, M. Karnas (4) – C. MacEachern (2), D. Musioł, K. Bukowski, K. Filipek (6), M. Kallionkieli – B. Florczak, K. Niemczyk, S. Fus, L. Miccoli, F. Sienkiewicz – D. Ginda, M. Dulęba, O. Rybnikár, M. Strzyżowski.
Trener: Elmo Aittola.

Unia: R. Kowalówka (2) – R. Diukow, K. Jākobsons (2), S. Kowalówka, K. Dziubiński, D. Wanat – K. Valtola, J. Uimonen, E. Ahopelto, V. Heikkinen (2), H. Karjalainen – P. Bezuška (2), C. Ackered (2), A. Denyskin, D. Olsson Trkulja, M. Kaleinikovas – M. Noworyta, A. Prusak (2), Ł. Krzemień, J. Sołtys.
Trener: Nik Zupančič