Z GieKSą o fotel lidera

Dziś zostanie rozegrana 18. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 19:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Podopieczni Toma Coolena zajmują na razie drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 30 punktów. W ostatnim czasie mimo licznych problemów kadrowych radzą sobie bardzo dobrze, czego dowodem jest sześć zwycięstw z rzędu i wywalczenie awansu do Turnieju Finałowego Pucharu Polski.

Dziś biało-niebiescy zmierzą się z GKS-em Katowice, który z dorobkiem 33 „oczek” jest obecnym liderem rozgrywek. Jeśli oświęcimianie pokonaliby dziś GieKSę po regulaminowym czasie gry, to skutkowałoby to awansem na pierwsze miejsce w tabeli.

Gdybyśmy mieli wskazać najmocniejsze punkty katowickiego zespołu, to wypadało by zacząć od pozycji bramkarza. Niekwestionowaną jedynką GKS-u jest John Murray, który może pochwalić się skutecznością interwencji na poziomie 93,1 procent.

Miano czołowego obrońcy należy do Kanadyjczyka Carla Hudsona, który w 15 meczach zdobył aż 13 punktów (6 G + 7 A). Rej w ataku wiedzie tercet Bartosz Fraszko – Grzegorz Pasiut – Patryk Wronka, który wspólnymi siłami zdobył już 21 bramek. Najlepszym strzelcem GieKSy jest Szwed Anthon Eriksson (9 goli), ale obecnie leczy on kontuzje.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Robert Długi i Mateusz Niżnik z Nowego Targu. Na liniach zobaczymy Marcina Młynarskiego i Wiktora Zienia.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. Transmisja w kanale polskihokej.tv.

Comments are closed.