Z Cracovią o brąz! Dziś pierwsze starcie

TAURON Re-Plast Unii Oświęcim rozpoczyna zmagania w rywalizacji o brązowy medal. Rywalem biało-niebieskich jest Comarch Cracovia, która w półfinale play-off uległa po siedmiu meczach GKS-owi Katowice. Ta batalia rozpocznie się dziś o 18:00 w Krakowie.

Przypomnijmy, że walka o brąz toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz odbędzie się 27 marca w Krakowie, a drugi 29 marca w Oświęcimiu.

Oba zespoły z pewnością liczyły na więcej w półfinałowej rywalizacji i mają prawo być rozczarowane. Jak wiemy, Unia przegrała po siedmiu meczach z GKS-em Tychy, z kolei Cracovia uległa w całej rywalizacji GKS-owi Katowice 3:4, a w decydującym meczu na własnym lodzie została wypunktowana przez GieKSę 0:4.

Najmocniejszą stroną „Pasów” jest ofensywa. Trener Rudolf Roháček ma do dyspozycji wielu groźnych napastników takich jak Roman Rác, Patryk Wronka, Damian Kapica czy Alan Łyszczarczyk.

O spokój w defensywie dbają tacy zawodnicy jak Jiří Gula i Saku Kinnunen, którzy mają smykałkę do gry ofensywnej i są ważnymi elementami podczas gier w przewadze.

W bezpośrednich ligowych meczach obu ekip jest 3:2 dla oświęcimian (5:2 i 7:4 przy Chemików 4, oraz 4:3 d. przy Siedleckiego 7). Z kolei krakowianie odnieśli dwa zwycięstwa na własnym lodzie (5:2 i 2:1).

Sędziami głównymi dzisiejszego spotkania będą Patryk Kasprzyk z Bydgoszczy i Krzysztof Kozłowski z Sosnowca. Na liniach zobaczymy Wojciecha Żaka i Michała Gernego.

Spotkanie z Comarch Cracovią rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi kanał polskihokej.tv.

Zachęcamy do zakupu transmisji, bo część środków trafia na konto naszego klubu.

Comments are closed.