Wzmocnienie defensywy. Olimpijczyk z Vancouver

Nikołaj Stasienko został nowym zawodnikiem Re-Plast Unii Oświęcim. 34-letni defensor podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu.

Cieszymy się, że udało nam się spełnić oczekiwania naszego sztabu szkoleniowego i pozyskać tego doświadczonego defensora. Mamy nadzieję, że będzie on wzmocnieniem naszego zespołu. Nasz nowy zawodnik powinien pojawić się w Polsce końcem przyszłego tygodnia i zagra z numerem 5.

– informuje zarząd.

Stasienko jest obrońcą o typowo defensywnym rysie. Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (195 cm, 103 kg) i potrafi zrobić z nich użytek. Nie boi się twardej i ofiarnej gry,

Choć urodził się w rosyjskiej miejscowości Roszczino, to na arenie międzynarodowej reprezentował jednak Białoruś, z którą w 2010 roku zagrał na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver (2010) oraz na pięciu turniejach Mistrzostwach Świata Elity.

Nikołaj Stasienko może pochwalić się 425 meczami w KHL, w których strzelił 11 goli i zanotował 43 asysty oraz 218 spotkaniami w ekstralidze białoruskiej. Dodajmy, że z Junostią Mińsk sięgnął po trzy tytuły mistrzowskie.

Poprzedni sezon spędził w białoruskim Dinamie Mołodeczno. Jego bilans zamknął się na 25 spotkaniach, 5 asystach i 33 minutach spędzonych na ławce kar.


Comments are closed.