Wysokie zwycięstwo JKH

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim przegrali z JKH GKS-em Jastrzębie 1:7 w ostatnim meczu Turnieju o Puchar RT Torax. Honorową bramkę dla biało-niebieskich zdobył Andrij Denyskin.

W naszym zespole z powodu delikatnych urazów zabrakło Joonasa Uimonena, Krystiana Dziubińskiego i Daniela Olssona Trkulji. Swoją szansę otrzymał trzeci golkiper – Filip Płonka, który zagrał od połowy drugiej odsłony.

Pierwsza odsłona była najbardziej wyrównana. W 6. minucie wynik spotkania otworzył Robert Arrak, który zamienił na gola okres gry w przewadze.

W 17. minucie bliski wyrównania był Carl Ackered. Szwedzki defensor uderzył spod linii niebieskiej, ale guma obiła spojenie słupka z poprzeczką.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie, w której to podopieczni Róberta Kalábera zdobyli cztery gole za sprawą Jakuba Ižackiego (dwa trafienia), Dominika Pasia i Michała Zająca.

W ostatniej części gry zwycięstwo jastrzębian przypieczętował Maciej Urbanowicz, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Honorową bramkę dla Unii zdobył Andrij Denyskin, który w 48. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z Jakubem Lackovičem. Dodajmy, że podopieczni Nika Zupančiča grali wówczas w liczebnym osłabieniu.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
6:1 Denyskin – Valtola (47:46, 4/5),
7:1 Urbanowicz – Paś, Kolusz (56:03, 5/4).

Sędziowali: Marcin Polak, Marcin Majta (główni) – Wojciech Czech, Łukasz Barutowicz (liniowi).
Minuty karne: 16-39 (w tym kara meczu dla Romana Diukowa).

JKH GKS (2): Lackovič (2) (Michalski) – Viinikainen, Kolusz; Urbanowicz (2), Arrak, Paś – Kostek, Bagin; Kopta (2), Starzyński, Ižacký – Wajda, Górny; Freidenfelds, Kiełbicki, Rajamäki – Kamienieu, Martiška (4); Pelaczyk (4), Jarosz, Zając
Trener: Róbert Kaláber

Unia: Lundin (od 31:16 Płonka) – Ackered, Diukow (27); Sadłocha, Wanat, Kaleinikovas (2) – Valtola, Jākobsons (2); Ahopelto (2), Heikkinen (2), Karjalainen – Bezuška, Noworyta; Denyskin (2), Krzemień (2), S. Kowalówka – Łukawski; Prusak, Dudkiewicz, Sołtys.
Trener: Nik Zupančič