Wypunktowani

O tym spotkaniu hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. W meczu 10. kolejki Polskiej Hokej Ligi biało-niebiescy przegrali na własnym lodzie z KH Energą Toruń 2:6.

Biało-niebiescy w pierwszej odsłonie mieli więcej z gry, ale nie udało im się znaleźć sposobu na Conrada Möldera. Bramkarz „Stalowych Pierników” bronił pewnie, a w kilku sytuacjach dopisało mu szczęście. Strzał Krystiana Dziubińskiego z 17. minuty zatrzymał się na słupku.

Torunianie przetrzymali napór Unii i w 29. minucie otworzyli wynik spotkania. Na listę strzelców wpisał się Michaił Szabanow, który wymanewrował Clarke’a Saundersa i z ostrego kąta umieścił krążek w siatce.

Oświęcimianie odpowiedzieli po przerwie po indywidualnej akcji Aleksieja Trandina, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gości.

Przełomowa dla losów spotkania okazała się 45. minuta. Wówczas „Stalowe Pierniki” ponownie objęły prowadzenie po golu Roberta Arraka. 22-letni Estończyk jeszcze dwukrotnie pokonał Clarke’a Saundersa. Najpierw wypalił w okienko, a później zabawił się z obrońcami i oddał ekwilibrystyczny strzał.

Podopieczni Jussiego Tupamäkiego grali koncertowo, a przykładem były kolejne gole autorstwa Aleksandra Szkrabowa i Kamila Kalinowskiego.

Rozmiary porażki w 57. minucie zmniejszył Victor Rollin Carlsson, dobijając swój strzał.

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 2:6 (0:0, 0:1, 2:5)
2:6 – Victor Rollin Carlsson (56:32)

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Mateusz Krzywda (główni) – Michał Żak, Mateusz Kucharewicz (liniowi).
Minuty karne: 2-6.
Strzały: 28-29 (10-7, 12-6, 6-16).
Widzów: 1600.

Re-Plast Unia: Saunders – Wishart, Bezuška; Skinnars, Rollin Carlsson, Da Costa – MacDonald, Dudas; Oriechin, Dziubiński, Phillips (2) – P. Noworyta, M. Noworyta; Wanat, Krzemień, Trandin oraz Kusak.
Trener: Tom Coolen.

KH Energa: Mölder – Kozłow, Szkrabow; M. Kalinowski, K. Kalinowski, Kogut – Szkodienko, Rodionow; Szabanow, Arrak, Huhdanpää –  Jaworski, Zieliński (2); Limma, Syty, Korczocha (2) oraz Dołęga, Rożkow (2), Zając oraz Schafer i Olszewski.
Trener: Jussi Tupamäki