Wykonać zadanie!

Dziś zostanie rozegrana 43. kolejka Polskiej Hokej Ligi. O 19:00 Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec i będzie to ostatni mecz przed przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski.

Oświęcimianie zajmują drugie miejsce w tabeli. Ich strata do Comarch Cracovii wynosi pięć punktów, a do końca sezonu zasadniczego zostały już tylko trzy mecze.

Podopieczni Nika Zupančiča wygrali ostatnie dwa spotkania, zostawiając w pokonanym polu JKH GKS Jastrzębie (4:3 k.) i Marmę Ciarko STS Sanok (5:2). Z pewnością teraz zrobią wszystko, by pokonać pogrążone w kryzysie Zagłębie Sosnowiec, którego nie poprowadzi już trener Grzegorz Klich, lecz jego dotychczasowy asystent – Marcin Kozłowski.

Dość powiedzieć, że ekipa z Zamkowej przegrała ostatnich osiem meczów, a w ostatniej kolejce uległa TAURON Podhalu Nowy Targ 3:5. W ten oto sposób „Szarotki” przełamały się po 29. porażkach z rzędu.

Sosnowiczanie muszą sobie radzić bez nominalnego pierwszego bramkarza Patrika Spěšnego, który leczy złamaną kość nadgarstka i wypadł z gry na około miesiąc. Zastępuje go Sebastian Lipiński, mający w swoim CV występy przy Chemików 4.

Warto dodać, że najlepszym strzelcem sosnowiczan jest Jakub Witecki, który strzelił w tym sezonie 11 bramek. Najwięcej punktów zgromadził do tej pory Tomasz Kozłowski – 22 (4 gole + 18 asyst). Po 18 „oczek” na swoim koncie mają z kolei Damian Piotrowicz (9 G + 9 A), Patryk Kogut (8 G + 10 A) i Jarosław Rzeszutko (7 G + 11 A).

Biało-niebiescy w tym sezonie mierzyli się z sosnowiczanami i czterokrotnie i odnieśli z nimi cztery zwycięstwa: 6:1, 2:1, 7:1, 9:2.

Sędziami głównymi tego spotkania będą Robert Długi z Nowego Targu oraz Patryk Pyrskała z Tychów. Na liniach zobaczymy Michała Gernego i Wojciecha Moszczyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. Transmisja w kanalepolskihokej.tv.

Comments are closed.