MENU...

Wyjazd do Sanoka. Jasny cel

Dziś zostanie rozegrany mecz 12. kolejki TAURON Hokej Ligi. O 18:00 Unia Oświęcim zmierzy się na wyjeździe z STS-em Sanok Sokół.

Biało-niebiescy mają na swoim koncie sześć zwycięstw i cztery porażki. Z dorobkiem 19 punktów zajmują szóste miejsce, a do trzeciego ECZD Zagłębia Sosnowiec tracą sześć „oczek”, ale trzeba zaznaczyć, że rozegrali też o dwa spotkania mniej.

Podopieczni Markusa Juurikkali pomimo sporych problemów kadrowych zakończyli weekend z sześcioma punktami. Najpierw pokonali 3:2 Polonię Bytom, a potem w tych samych rozmiarach Comarch Cracovię. Do Sanoka udadzą się również po pełną pulę, ale na ten moment trudno określić w jakim składzie przyjdzie im walczyć.

Ekipa z Podkarpacia zajmuje na razie dziewiąte miejsce w lidze. Do tej pory odniosła jedno zwycięstwo z Podhalem Nowy Targ, ale to nie oznacza, że w zespole brakuje klasowych graczy. Sanockiej bramki strzeże Ēriks Vītols, który miniony sezon zakończył w zespole GKS-u Tychy. W tym sezonie broni ze skutecznością oscylującą wokół 88,6 procent.

Kluczowymi obrońcami są Bohdan Truszczenko i Jewhen Ratusznyj, a rej w ataku wiodą Wiktor Zacharow, Wołodymyr Czerdak, Denis Borodaj Iwan Sysak, a także bracia Radosław i Adam Sawiccy. Dodajmy, że Zacharow jest liderem wewnątrzklubowych klasyfikacji strzeleckiej (3 bramki) i kanadyjskiej (5 pkt).

Na sam koniec dodajmy, że sędziami głównymi dzisiejszego meczu będą Paweł Breske z Jastrzębia-Zdroju i Marcin Kołodziej z Sosnowca. Na liniach zobaczymy Oliwiera Kasperka i Eryka Sztwiertnię.

Transmisja w aplikacji i na stronie TVP Sport

Sponsorzy i partnerzy...

Zobacz wszystkich...

TABELA WYNIKÓW EKSTRALIGI...

LP.ZESPÓŁMPKTBZBS
1.GKS Tychy 15367227
2.Polonia Bytom16337135
3.KH Energa Toruń15326534
4.GKS Katowice 18317543
5.ECZD Zagłębie Sosnowiec15286838
6.Unia Oświęcim14255447
7.Comarch Cracovia16232839
8.JKH GKS Jastrzębie15202839
9.STS Sanok1532068
10.Podhale Nowy Targ15018127

NAJBLIŻSZY MECZ...

31 października 2026 (sobota) 18:00

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND
Podhale Nowy Targ

Unia Oświęcim

Kontakt...

Klub Hokejowy
Unia Oświęcim

ul. Chemików 4
32-600 Oświęcim

tel. +48 33 841 45 06
tel. +48 797 377 431
mail: unia@hokej.pl

Napisz do nas...