Wygrana z Rumunią i awans do Elity

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu Mistrzostw Świata Dywizji IA pokonała Rumunię 6:2 i po 22 latach wróciła do hokejowej Elity! Sporą cegiełkę do tego triumfu dołożył Krystian Dziubiński.

Biało-czerwoni po pierwszej odsłonie przegrywali 0:1, ale w dwóch kolejnych nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń. Po czterdziestu minutach nasza kadra prowadziła 4:1, a przy golach Bartłomieja Jeziorskiego i Alana Łyszczarczyka asysty notował Krystian Dziubański.

Kapitan TAURON Re-Plast Unii Oświęcim i reprezentacji Polski w 59. minucie umieścił gumę w pustej bramce, podwyższając na 5:2. Pieczęć na zwycięstwie postawił Kamil Wałęga.

4:2 Balazs Gajdo – Zoltán Molnár, Jewhen Jemelianenko (54:20),
5:2 Krystian Dziubiński – Bartosz Fraszko, Bartosz Ciura (58:15 – do pustej bramki),
6:2 Kamil Wałęga – Paweł Zygmunt (59:24).

Sędziowali: Mikael Holm, Milan Zrnic (główni) – Nicklas Knosen, Jonas Merten (liniowi).
Minuty karne: 0-2.
Strzały: 39-15.
Widzów: 1441.

Polska: M. Miarka (od 58:16 D. Zabolotny) – M. Kruczek, P. Wajda; P. Wronka, G. Pasiut, B. Fraszko – M. Kolusz, B. Ciura; B. Jeziorski, K. Dziubiński, A. Łyszczarczyk – P. Dronia, A. Kostek; D. Paś, K. Wałęga, P. Zygmunt – K. Górny, O. Jaśkiewicz; M. Michalski, F. Starzyński, R. Galant.
Trener: Róbert Kaláber

Rumunia: Z. Tőke – H. Gecse (2), A. Sallo; Z. Molnár, Z. Molnár, B. Gajdo – P. Borysenko, H. Bors; M. Kovács, B. Péter, M. Constantin – T. Rasułow, J. Jemelianenko; F. Andrei, W. Teamriuc, C. Fodor oraz F. Creanga, T. Farkas, E. Casaneanu.
Trener: Július Pénzeš

2 kwietnia 2024 | 18:30