Wygrana na inaugurację

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim udanie rozpoczęli sezon 2022/2023. Biało-niebiescy pokonali na własnym lodzie Tauron Podhale Nowy Targ 5:1.

To był mecz bez większej historii. Oświęcimianie okazali się zespołem lepszym w każdym elemencie hokejowego rzemiosła, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli nowotarżanie. W 8. minucie sposób na Linusa Lundina znalazł Bartłomiej Neupauer, który popisał się niesygnalizowanym uderzeniem spod bandy.

Ten gol podziałał mobilizująco na gospodarzy, którzy odpowiedzieli z nawiązką. W 12. minucie wyrównał Pawło Padakin, a 147 sekund później prowadzenie Unii dał Krystian Dziubiński. Co łączyło oba trafienia? Błąd przy nich popełnił Kevin Lindskoug, bo źle się ustawił i nie przykrył słupka.

W drugiej odsłonie ekipa z Chemików 4 zrobiła milowy krok do zwycięstwa. Najpierw podanie zza bramki Alexandra Szczechury wykorzystał Michael Cichy, który popisał się soczystym uderzeniem z lewego bulika, a później ładny rajd zakończony celnym strzałem przeprowadził Jan Sołtys.

Kropkę nad „i” w trzeciej odsłonie postawił Andrij Denyskin, który zamienił na gola okres gry w przewadze. Unia wygrała 5:1 i przynajmniej do niedzieli będzie liderem Polskiej Hokej Ligi.

Re-Plast Unia Oświęcim – Tauron KH Podhale Nowy Targ 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
0:1 Bartłomiej Neupauer (07:28),
1:1 Pawło Padakin – Michael Cichy, Aleksandrs Jerofejevs (11:11),
2:1 Krystian Dziubiński (13:38),
3:1 Michael Cichy – Alexander Szczechura, Aleksandrs Jerofejevs (34:02),
4:1 Jan Sołtys – Adrian Prusak (38:52),
5:1 Andrij Denyskin – Teddy Da Costa (52:10, 5/4).

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Pyrskała (główni) – Wojciech Czech, Michał Żak (liniowi).
Minuty karne: 4-14.
Strzały: 42-15.
Widzów: 1700.

Unia (2): L. Lundin – Pangiełow-Jułdaszew, A. Jerofejevs; A. Szczechura, M. Cichy, P. Padakin – K. Jākobsons, R. Diukow; T. Laakso, K. Dziubiński, T. Da Costa – P. Bezuška, P. Noworyta; A. Denyskin, Ł. Krzemień, S. Kowalówka oraz M. Noworyta, K. Paszek, A. Prusak, J. Sołtys.
Trener: Krzysztof Majkowski

Podhale: K. Lindskoug – R. Mrugała, D. Tomasik, L. Hvila, O. Worona, M. Przygodzki (2) – O. Ałeksandrow (2), L. Zorko (2), F. Kapica, B. Neupauer (2), P. Fric – P. Wsół, E. Moksunen, S. Paulaharju (2), L. Huhdanpää (2), A. Maunula – J. Worwa, D. Szlembarski, B. Wsół (2), A. Słowakiewicz, Ł. Kamiński.
Trener: Juraj Faith